Podczas zabawy sylwestrowej został postrzelony człowiek nie wiadomo przez kogo ale jest jest śledztwo i zawieszony policjant

Częstochowski policjant, z którego broni prawdopodobnie został postrzelony 50-letni uczestnik zabawy sylwestrowej w Wygodzie (Śląskie), został zawieszony w czynnościach służbowych. Okoliczności zajścia wyjaśnia prokuratura.

O prowadzonym w tej sprawie postępowaniu i decyzji komendanta miejskiego poinformowali w poniedziałek PAP przedstawiciele częstochowskiej prokuratury i policji.

50-latek został raniony podczas zabawy sylwestrowej w podczęstochowskiej Wygodzie. Nowy Rok witał w sali należącej do koła gospodyń wiejskich. Razem z innymi uczestnikami zabawy po północy wyszedł na zewnątrz, gdzie odpalano petardy.

“W pewnym momencie został ugodzony w ramię jakimś przedmiotem, sądził, że to fragment petardy, ale z uwagi na to, że rana bardzo krwawiła, wezwano pogotowie, które zawiozło go do szpitala w Blachowni. Tam chirurg wyjął z rany kawałek metalu, który okazał się pociskiem” – relacjonował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Wszyscy uczestnicy zabawy kategorycznie zaprzeczyli, by któryś z nich miał przy sobie broń. Z udziałem biegłego do spraw broni palnej i amunicji przeprowadzono na miejscu oględziny. Specjalista, biorąc pod uwagę charakter obrażeń i stan pocisku, wskazał, z których miejsc mógł paść strzał.

Okazało się, że jedna ze wskazanych posesji należy do policjanta z komendy miejskiej w Częstochowie. Podczas przeszukania znaleziono u niego kilka jednostek broni. “Czekamy teraz na opinię z zakresu balistyki, aby ustalić czy ten pocisk został faktycznie wystrzelony z broni należącej do policjanta” – powiedział prok. Ozimek.

Funkcjonariusz został przesłuchany w charakterze świadka. Został uprzedzony, że może odmówić składania zeznań, jeśli mogłyby one narazić go na odpowiedzialność karną. Treści zeznań prokuratura na razie nie ujawnia.

“Komendant miejski policji polecił wszcząć postępowanie dyscyplinarne, a w konsekwencji zawiesić tego policjanta w czynnościach służbowych” – powiedziała PAP rzeczniczka częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska. Jak dodała, policja czeka na efekty prokuratorskiego śledztwa. (PAP)


 

Dostrzegam, że Policja bardziej ostro reaguje na sprawy policjantów. Bardzo dobrze. Uważam, że ze szczególną surowością należy pod chodzić do wszelkich podejrzeń przewinień przez policjantów. Komu więcej się daje, od tego więcej trzeba oczekiwać.

Niezależnie od tego kto strzelał, napiszę tak. Ale trzeba mieć nawalone w pustym łbie aby strzelać z broni palnej podczas nocy sylwestrowej. Nie dość, sam strzał jest idiotyzmem w takiej sytuacji, to jeszcze przecież gorzałeczka musiała temu towarzyszyć. Dramat, normalnie dramat!

Informacja organizacyjna dla wszystkich tych, którym zależy aby miał dostęp do serwisu PAP i zamieszczał na blogu komentarze w oparciu o depesze, które tam znajduję. Comiesięczny dostęp do serwisu kosztuje ponad 1200 zł. W tym miesiącu otrzymałem fakturę, a w poprzednim miesiącu darowizny, które otrzymała fundacja wyniosły około 400 zł. Póki co środki na zapłatę faktury Fundacja ma, ale proszę zwróćcie na to uwagę. Gdy środków zbraknie będę musiał dostęp do wyłączyć serwisu, co moim zdaniem bloga zuboży.