Broń ratuje przed bandytami ale tylko wówczas gdy ma ją ofiara, na służby państwa w chwili rozboju nie można liczyć

Z serwisu PAP, taki oto komunikat Prokuratury Krajowej. Do momentu spojrzenia na mapę nie rozumiałem z jakiego powodu Prokuratura Krajowa informuje w serwisie PAP o rozboju. Pomyślałem po prostu, że to chyba musi być jakaś szczególnie ważna wiadomość. Może ma pokazać jak prokuratura łapie i zamyka przestępców. Niech będzie, przestępcy poważnych przestępstw powinni otrzymywać właściwą odpłatę. Przeczytajcie komunikat i mój komentarz poniżej komunikatu:

2018-01-17 14:55 (PK/PAP) PK: trzy miesiące aresztu wobec trzech mężczyzn podejrzanych o brutalny rozbój (komunikat)

– PK informuje:

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo przeciwko trzem mieszkańcom Stalowej Woli: Grzegorzowi K., Denisowi F. i Kamilowi K., podejrzanym o dokonanie rozboju na 57-letnim mieszkańcu Rzeszowa oraz zmuszanie go do określonego zachowania.

W dniu 14 stycznia 2018 r., około godz. 23:00, sprawcy zaczepili pokrzywdzonego, który szedł ul. Cieplińskiego. Jeden z mężczyzn uchwycił go za kurtkę, inny złapał za szyję i podduszał. W ten sposób zmusili go do doprowadzenia ich do ul. Dąbrowskiego. Po drodze podejrzani kierowali wobec pokrzywdzonego groźby pobicia i zgwałcenia. W pewnym momencie napastnicy zażądali od niego zakupu alkoholu, a wobec odmowy zastosowali przemoc, uderzając pokrzywdzonego w twarz i domagali się wydania pieniędzy. Krótko po tym, pobili pokrzywdzonego i zabrali mu zegarek oraz okulary. Pomimo uzyskania wartościowych przedmiotów, sprawcy w dalszym ciągu żądali przekazania im pieniędzy i w tym celu udali się wraz z pokrzywdzonym do bankomatu mieszczącego się w Galerii przy ul. Lisa Kuli. Na miejscu mężczyźni ponownie wielokrotnie uderzali pokrzywdzonego, zabrali mu portfel z zawartością między innymi karty bankomatowej i zmusili go do podania numeru PIN. Pokrzywdzony korzystając z chwilowej nieuwagi napastników wyrwał się, uciekł z miejsca zdarzenia i udał się bezpośrednio do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Pozwoliło to na podjęcie natychmiastowych działań przez funkcjonariuszy Policji i zatrzymanie sprawców. Przy podejrzanych policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Jak wynika z opinii biegłego uzyskanej w sprawie pokrzywdzony w wyniku zdarzenia doznał obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

Wszyscy sprawcy to osoby młode w wieku 20 i 27 lat.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec Grzegorza K., Denisa F. i Kamila K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane przestępstwa podejrzanym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

Popatrzyłem na mapę Rzeszowa, bo tam to przestępstwo miało miejsce i wiecie co, to jest samo centrum miasta! To ja już wiem z jakiego powodu w serwisie PAP zawiadamia się Polaków o ujęciu rozbójników. O godzinie 23 z całą pewnością było tam jeszcze sporo ludzi. Łobuzy szarpiąc człowieka przeszli trzema głównymi ulicami całkiem dużego miasta. Przy okazji przez nikogo nie byli niepokojeni, a w szczególności nie przez policjantów.

Od razu wyjaśniam, że nie stawiam zarzutu policjantom, którzy pewnie mieli co robić. Wspominam o tym aby po raz kolejny obnażyć niewyobrażalną wręcz głupotę tezy, którą był łaskawy wygłosić w Sejmie (sic!) wiceminister spraw wewnętrznych i administracji pan Jarosław Zieliński o treści:

(…) to jest filozofia, którą przyjął nasz rząd, rząd Pani Premier Beaty Szydło. Zresztą to jest odzwierciedlone w programie Prawa i Sprawiedliwości, który jest teraz programem rządu i jest konsekwentnie realizowany, za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje. – wiceminister w MSWiA Jarosław Zieliński, Sejm 27 września 2017 r.

Służb nie było w czasie i miejscu zdarzenia i tak jest prawie zawsze gdy dochodzi do przestępstwa. Chciałbym aby kiedyś politycy, w szczelności politycy PiS to zrozumieli, chociaż postępujący upadek tej formacji nie rokuje niczego pozytywnego w tej sprawie. Gdyby służby były w czasie i miejscu napadu byłoby to coś odbiegającego od normy albo wyjątkowy szczęśliwy przypadek. Właśnie z tego powodu to nie służby są od dawania odporu zamachowi w chwili i miejscu zamachu na jakikolwiek dobro chronione prawem.

Trzech na jednego – szans obywatel miał niewiele. Gdyby jednak ten obywatel miał do dyspozycji urządzenie, które wyrównuje szanse – broń palną – oj to szanse byłby odwrócone. Niestety Polska to nie Ameryka, tu nie liczy się praworządny obywatel. Tzn. liczy się jak polityk zabiega o jego głosy i chce mu się czymś przypodobać, wówczas słodziutko pierdzi mu do ucha ale obywatel nie liczy się w praktyce. Gdyby liczył się w praktyce ten napadnięty człowiek w Rzeszowie miałby broń i mógłby się obronić. Wiadomość w serwisie PAP byłaby zaś o tym, że trzech bandziorów ujął napadnięty obywatel, broniąc się posiadanym pistoletem lub rewolwerem.

Obywatel liczy się wówczas, gdy ma możliwości o swoim bezpieczeństwie decydować samodzielnie. Obywatel liczy się wówczas gdy nie jest na niełasce służb państwa. Człowiek staje się obywatelem wówczas, gdy nie trzeba się nim opiekować jak dzieckiem.

Chcesz coś zmienić w Polsce, to zacznij jakoś aktywnie wspierać np. to co ja robię, samo czytanie co ciekawego w internecie niewiele zmieni.


Informacja organizacyjna dla wszystkich tych, którym zależy abym miał dostęp do serwisu PAP i zamieszczał na blogu komentarze w oparciu o depesze, które tam znajduję.

Comiesięczny dostęp do serwisu kosztuje ponad 1200 zł. W tym miesiącu Fundacja Trybun.org.pl otrzymała fakturę, która została już przez Fundację zapłacona.

Od początku stycznia Fundacja Trybun.org.pl otrzymał około 900 zł darowizn. Pieniądze zostały wydane na opłacenie faktury. Kolejna faktura będzie na początku lutego.