Prawie jak TT czyli pistolet Brownig FN 1903, który chcę sprzedać kolekcjonerowi broni palnej

Kolejnym pistoletem, którego chcę się pozbyć jest pistolet FN Browning 1903. Ciekawy opis tego pistoletu znalazłem na stronie rozkminyminionka.blogspot.com – poczytajcie całość. Poniżej zdjęcie fragment dla zainteresowania opisem pistoletu.

Prototyp pistoletu powstał w 1902 roku, a w 1903 roku został opatentowany. Pistolet strzelał amunicją 9×20 mm Browning Long. Poza tym, że działał na zasadzie odrzutu zamka swobodnego, na co pozwalała amunicja o stosunkowo małej energii i ciężar tego elementu broni, różnił się on dość znacznie od swojego poprzednika. Najbardziej w oczy rzucało się przeniesienie sprężyny powrotnej wraz z żerdzią pod spód lufy, sama lufa zaś przestała być zamocowana na sztywno w szkielecie, lecz łączyła się z nim grzebieniowatymi występami (podobnie jak w późniejszych modelach). Pistolet posiadał mechanizm spustowo uderzeniowy z kurkiem wewnętrznym. Pojawił się też, jakże charakterystyczny dla konstrukcji Browninga, bezpiecznik chwytowy. FN 1903 wyposażono w jednorzędowy magazynek mieszczący 7 naboi (lub 10 w przypadku pistoletach wyposażonych w dostawną kaburo-kolbę). Nie rozumiem skąd pojawiająca się często informacja o dużym podobieństwie konstrukcyjnym obu pierwszych modeli z fabryki z Herstal.

Ten konkretny egzemplarz trafił do mnie z Niemiec. Jak ogromna większość moich zbiorów używany był wyłącznie na wystawach broni organizowanych przez stowarzyszenie Towarzystwo Strzeleckie. Zainteresowanych proszę o kontakt.

Oczywiście sprzedaż wyłącznie dla osób ze stosownym zaświadczeniem uprawniającym do nabycia broni palnej, ta informacja tylko dla porządku.

Pistolet Desert Eagle z mojej kolekcji na sprzedaż

Pistolet samopowtarzalny Margolin, egzemplarz w stanie kolekcjonerskim na sprzedaż

Strzelba kurkowa z Tulskiej Fabryki Broni (Тульский оружейный завод) – na sprzedaż