Zatrzymane przesyłki z bronią i amunicją uzasadnieniem wzrostu totalitarnej kontroli skarbowej

Długa i pneumatyczna broń, kusze myśliwskie, lufy z komorą nabojową, szkielety broni, amunicja ostra oraz spłonki inicjujące spalanie materiału miotającego zostały w ostatnich dniach zarekwirowane po kontroli celno-skarbowej – poinformowała w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jak podano w komunikacie Izby, aby ominąć przepisy, nadawcy nielegalnych przesyłek często deklarują inne towary o zaniżonej wartości, jak np. zabawki, słodycze czy drobny sprzęt użytkowy i próbują przysłać za pośrednictwem firm kurierskich, które tych usług nie świadczą. “Kontrole przesyłek pocztowych, prowadzone są między innymi za pomocą prześwietlania urządzeniem RTG, dlatego mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi skutecznie wykrywają ich prawdziwą zawartość” – napisano.

“Tym sposobem, w ostatnich dniach, zajęto 380 szt. różnego rodzaju amunicji ostrej, 1 szt. broni długiej, 1 szt. broni pneumatycznej, 2 kusze myśliwskie, 4 lufy z komorą nabojową, 3 szkielety broni oraz 4 tys. szt. spłonek inicjujących spalanie materiału miotającego. Zatrzymane przedmioty zostały przekazane Policji, w celu przeprowadzenia dalszego postępowania” – czytamy w komunikacie.

Przypomniano, że zgodnie z prawem “dopuszcza się przesyłanie części uzbrojenia tylko za pośrednictwem operatorów, którzy świadczą tego rodzaju usługi i posiadają stosowne pozwolenia”.

Cytowany w komunikacie dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz zaznaczył, że “każdy, kto posiada bez wymaganego zezwolenia broń lub amunicję, musi liczyć się z grożącymi sankcjami”, a “w Polsce taka osoba podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat”.

Jak poinformowano, pozwolenie na legalne posiadanie broni wydaje właściwy ze względu na miejsce stałego pobytu komendant wojewódzki Policji. (PAP)


 

Każdy system totalitarny na etapie organizowania się musi przekonywać społeczeństwo o potrzebie swojego istnienia i wzrostu. W tej fazie nie jest jeszcze rozpoznawany jako system totalitarny, w tej fazie przedstawia się jako dbający o bezpieczeństwo publiczne. Polska jest właśnie w tej ostatniej fazie, która bezpośrednio poprzedza totalitaryzm w pełnym zakresie.

Bezpieczeństwo to hasło będące wytrychem to każdej ingerencji w prawa i wolności osobiste. Urobienie Polaków odbywa się oczywiście przez całe lata. Najpierw robi się z ludzi bezbronną masę. Później na uzbrojonego obywatela mówi się bandyta, albo niebezpieczny człowiek. Później na straży członków tak obrobionej społecznej masy stawia się uzbrojonych funkcjonariuszy, którzy nawet od czasu do czasu zrobią coś dobrego. Później zaczyna się przekonywać, że broń to zło wcielone, że sama strzela, robi krzywdę. Później zaczyna się wykrywać takie niebezpieczne przedmioty. Po jakimś czasie otępiała społeczna papka już wszystko zrobi na stanowcze polecenie urzędnika.

Dzisiaj na całą Polskę rozpowszechniana jest wiadomość o “sukcesie” Izby Administracji Skarbowej. Co znaczy, że jesteśmy już na zaawansowanym etapie ogłupiania ludu. No kto po takiej wiadomości zaprzeczy, że coraz większe uprawnienia tej administracji są konieczne? Przecież zatrzymali niebezpieczne przemiotły, a bezpieczeństwo w życiu jak wszyscy wiedzą jest najważniejsze!

Przy okazji jestem prawie pewny, że jakaś część z zatrzymanej broni, amunicji miała zupełnie legalne przeznaczenie. Opisywałem dwa lata temu na blogu podobny “sukces” dotyczący istotnego elementu broni, który też został bohatersko zatrzymany.

Tak sobie dzisiaj o tym wielkim sukcesie skarbowych urzędników pomyślałem. Bez nich to jednak świat nie ostałby się w swoich posadach. Dobrze, że ich mamy, że ciągle ich przybywa. Dzięki urzędnikom w ogólności mamy rozkwit i pomyślność Polski i całego świata!

Pistolet samopowtarzalny Margolin, egzemplarz w stanie kolekcjonerskim na sprzedaż