Masowe morderstwo w liceum Parkland na Florydzie, z użyciem broni palnej

Masowe morderstwo w liceum w Parkland, do jakiego doszło w środę przed zakończeniem zajęć, pociągnęło za sobą śmierć 17 osób – podał szeryf hrabstwa Broward, Scott Israel. Sprawca mordu, 19-letni Nicolas Cruz, wcześniej relegowany z tej szkoły, został przesłuchany.

Z doniesień napływających z Parkland wynika, że 12 osób zostało zabitych na miejscu w budynku szkolnym, dwie osoby – na zewnątrz, jedna – na przylegającej ulicy, a dwie – zmarły w szpitalu z powodu odniesionych ran.

Nicolas Cruz bez walki oddał się w ręce policji – wyjaśnił szeryf Israel. Nie są znane motywy jego działań. Miał zostać przed kilkoma miesiącami usunięty z liceum im. Marjory Stoneman Douglas w Parkland “z powodów dyscyplinarnych”. Dyrektor placówki, Robert Runcie, nie sprecyzował jednak z jakich powodów nastąpiło relegowanie ucznia ze szkoły.

W sieciach społecznościowych pojawiły się zapisy wydarzeń z Parkland – w tym część transmitowana na żywo przez uczniów. Wynika z nich, że młodzież została ewakuowana ze szkoły, a budynek przeszukuje teraz ekipa złożona z 12 policjantów. Na miejscu są też służby ratownicze – pisze Reuters.

W serwisie PAP jest kilka depesz o tej sprawie wstawię je poniżej. Niestety ta sprawa będzie znowu powodem do ataku na wolność posiadania broni palnej w USA. W stylu właściwym dla lewicy winą obarczany będzie martwy przedmiot, a nie człowiek, który za to co uczynił powinien wylądować najpierw na ławie dla oskarżonych, a gdy zostanie uznany winnym na jedynie sprawiedliwym miejscu za takie morderstwo czyli … wiadomo gdzie.

Mam nadzieję, że wkrótce wstawię bardzo obszerny materiał dotyczący historii Drugiej Poprawki do konstytucji USA. Będzie to pokazanie tego z czego wzięła się druga poprawka. Wczoraj się z tym dokumentem zapoznałem i po jego lekturze nie mam wątpliwości, że Amerykanie nie oddadzą Drugiej Poprawki z powodu takiego obrzydliwego morderstwa. Kilka cytatów, które pozwolą zrozumieć to, że nawet tak huczne morderstwa nie mogą sprawić, że ktoś kto chce być wolnym obywatelem, nigdy nie opowie się za ograniczeniem prawa do broni.

 

historia pokazała, że najbardziej skutecznym sposobem zniewalania ludzi jest ich rozbrojenie

– George Mason

 

prawdziwym czynnikiem zniechęcającym do nadużyć ze strony rządu są uzbrojeni obywatele

– James Madison

 

Znowu obie strony (federaliści i antyfederaliści) nie tylko zgodziły się, że ludzie mają prawo być uzbrojeni, obie strony uznały istnienie uzbrojonej ludności za niezbędny element zachowania wolności. Założyciele dość wyraźnie przyjęli teorię polityczną Jamesa Harringtona, że osiągnięta i zachowana miara wolności jest bezpośrednią funkcją zdolności uzbrojonego obywatela do żądania i utrzymania tych praw od krajowych i zagranicznych wrogów.

– David E. Yandercoy, The History of the Second Amendment

Mając takie spojrzenie na prawo do noszenia i posiadania broni, w jaki sposób uznać, że takie masowe mordy są powodem, aby to nadane przez Stwórcę prawo do broni ludziom odebrać? Jakkolwiek by to nie zabrzmiało bezdusznie, ale rozum trzeba stosować także gdy leje się niewinna krew, prawdziwe są słowa:

nadużycie władzy przez rząd jest większym złem niż to, które stwarzają pojedynczy nienawistnicy czy przestępcy

Pamiętajmy, że w celu powstrzymywania władzy przed nadużywaniem prawa, Amerykanie jako wolni ludzie posiadają i noszą broń. Krzywdy jakie mogą powstać z nadużywania władzy przez rząd, są zdecydowanie bardziej niebezpieczne niż to, że jakiś zbrodniarz weźmie broń i zabije tysiące. Ludobójstwa w wykonaniu rządów nadużywających władzy zazwyczaj liczone są w miliony.

Po tym komentarzu, depesze z serwisu PAP, przy pomocy których tworzy się w Polsce zły obraz zjawiska, jakim jest prawo do posiadania broni. Piszę zły obraz, bo prawi nigdzie nie przeczytacie tych podstawowych prawd, które powyżej zacytowałem.

Download (PDF, 58KB)

Download (PDF, 58KB)

Download (PDF, 59KB)

Download (PDF, 60KB)

Download (PDF, 60KB)

Download (PDF, 63KB)


W ramach uzupełnienia twitt: