Szeryf z Florydy: trzeba uzbroić nauczycieli i zezwolić im na ukryte noszenie broni w szkołach

Szeryf hrabstwa Polk na Florydzie, Grady Judd, po masowym morderstwie w szkole w Parkland na Florydzie, opracował plan uzbrojenia nauczycieli i likwidacji stref wolnych od broni w szkołach – szeryf chce aby program został wdrożony w całym kraju.

Musi istnieć linia obrony. To nie jest coś, co chcemy robić – to jest coś, co musimy zrobić.

– powiedział szeryf z Grady Judd

Program opracowany przez szeryfa Juddy nazwany został Sentinel Program (program strażnik/wartownik). Szeryf Judd wyjaśnił, że jego biuro opracowało i wdrożyło już plan, który by sprawił zmienię reguł gry, gdyby został wdrożony w kampusach szkolnych w całym kraju.

Plan jest prosty: trzeba uzbroić nauczycieli w broń noszoną w ukryciu i wyszkolić ich, aby skutecznie potrafili bronić uczniów, gdy zajdzie taka potrzeba. Program już został uruchomiony w Southeastern University w Lakeland na Florydzie, który znajduje się w jurysdykcji szeryfa Judda.

Do udziału w programie szeryf wybiera tylko nauczycieli nienagannych, nie mających kontaktów ze środowiskami przestępczymi. Każdy wybrany nauczyciel przechodzi sprawdzenie psychologiczne. Następnie nauczyciele przechodzą szkolenia, które obejmują standardy obowiązujące organy ścigania na Florydzie. Po pomyślnym ukończeniu szkolenia nauczyciele są ustanawiani specjalnymi zastępcami szeryfa i mogą nosić ukrytą broń w kampusie studenckim.

Szeryf Judd powiedział telewizji Fox, że gdyby taki program obowiązywał liceum w Parkland, jest przekonany, że wszystko mogło potoczyć się inaczej. Co najmniej dwóch nauczycieli zginęło próbując chronić uczniów. Czy nie byłoby możliwe powstrzymanie mordercy, gdyby mieli broń do obrony dzieci? – dodał.

Swoje przekonanie szeryf opiera o matematykę. Przeciętny morderca z bronią w ręku potrzebuje od dwóch do pięciu minut na dokonanie masowego morderstwa. W hrabstwie Broward, gdzie doszło do mordu w liceum, minęły trzy minuty. Średni czas reakcji policji wynosi pięć minut. Gdy zostaje wybrany numer alarmowy, zabójca znajduje się na terenie kampusu siejąc spustoszenie – na interwencję policji jest już zbyt późno.

Obudźcie się i zrozumcie, że musimy mieć specjalnie przeszkolonych ludzi, którzy posiadając ukrytą broń palną, będą mogli przeciwstawić się zagrożeniu i chronić nasze dzieci. – szeryf z Grady Judd

(na podstawie theblaze.com oraz foxnews.com)

W czerwcu zeszłego roku przywoływałem słowa innego jeszcze szeryfa z Florydy, szczegóły we wpisie pt. Szeryf Wayne Ivey z Florydy (USA): “Nadszedł czas aby zwykli ludzie byli przygotowani do obrony”. Coś mi się zdaje, że nie posłuchanie słów szeryfa Wayna Ivey nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Jeden i drugi szeryf mówi to samo: zwykły obywatel musi być pierwszą linią obrony. Nie da się inaczej, żadne ograniczenia posiadania broni nic nie sprawią. Zaklęcia o tym, że administracyjne zakazy są zbawienne, są tylko pustym przekonaniem lewicowej części świata.