Republikanie: Wielu sprawców masakr z użyciem broni palnej identyfikowało się z Demokratami.

Claudia Tenney, prawnik i kongresmenka z partii Republikańskiej zwróciła uwagę na fakt, że wielu sprawców masakr było z przekonania Demokratami.

Stwierdzenie takie padło w wywiadzie udzielonym w tydzień po strzelaninie na Florydzie. Tenney powiedziała:

W całej sprawie jest na pewno dużo polityki. Interesujące jest to, że tak wielu zamachowców identyfikowało się z Demokratami, a media o tym milczą.

Tydzień temu w środę 19-letni Nicolas Cruz zamordował 17 osób, uczniów i pracowników liceum na Florydzie. Na zdjęciach zamieszczanych w mediach społecznościowych nosi czerwoną czapkę z daszkiem z napisem “Make America Great Again”. Podobno jego wpisy na zamkniętych grupach dyskusyjnych były rasistowskie, antysemickie i homofobiczne.

Tenney w wywiadzie powiedziała, że po ostatniej strzelaninie “na celowniku” znajdą się posiadacze legalnej broni:

Najbardziej martwi mnie zachowanie rządu. Osoby legalnie posiadające broń to grupa demograficzna o najniższym współczynniku jakichkolwiek przestępstw.  A to właśnie na nich skupia się uwaga wszystkich.

Możliwe, że wzmianka Tenney na temat Demokratów jest związana z postrzeleniem reprezentanta Republikanów przez Jamesa t. Hodgkinsona w czerwcu ubiegłego roku. Miało to miejsce podczas meczu Congressional Baseball Game.

Jak się później okazało, Hodgkinson był wolontariuszem podczas kampanii prezydenckiej senatora Berniego Sandersa.

Tenney dodała:

praworządni obywatele są obsmarowywani przez lewicowe elity przeciwne posiadaniu przez tych pierwszych broni.

Mam już dosyć upolityczniania przez media i lewicę tego typu tragedii. Po każdej strzelaninie próbują zrzucić winę na praworządnych Amerykanów o konserwatywnych poglądach. Sprawcy masakr reprezentowali szerokie spektrum poglądów politycznych. Powinniśmy się skupić na przestępstwach związanych z bronią posiadaną nielegalnie. – dodała:

Anthony Brindisi, polityczny przeciwnik Tenney, skrytykował jej wypowiedź i wezwał do odwołania wypowiedzianych słów. Napisał na Twitterze: “To jest retoryka tak niska, że nie przystoi nawet Pani Tenney. Upolitycznianie narodowej tragedii jest obrzydliwe i nie przyjęcia. Powinna przeprosić za swoje słowa i zaoszczędzić nam wstydu.”

Wypowiedz Republikanki skrytykował również rzecznik Demokratów twierdząc, że jej komentarze były “głupie, żenujące i wredne”.

(źródło thehill.com tłumaczenie Tomasz Trocki)

© Greg Nash

Prawdziwe słowa zwykle bolą. Mądry posłucha i wyciągnie wnioski, głupi będzie się awanturował.

Obserwacja, że sprawcami masakr są dość często wyznawcy lewicowych antywartości, zdaje się być zupełnie elementarna. Nie dotyczy to oczywiście tylko Ameryki, ale i całego świata. Ludobójcy na największą skalę (Hitler, Stalin, Mao i każdy kolejny zwyrodnialec spod czerwonego sztandaru) – to lewica. Terroryści – lewica albo islam – tak czy inaczej sprzymierzeńcy.

Bardzo ciekawe jest zjawisko takie, że skrajni lewicowcy mordują ile wejdzie, a łagodni lewacy czy socjaliści krzyczą o ograniczeniu dostępu do broni, a jednocześnie zaprzeczają, że to ich ideologiczni “bracia” w ekstremalnej postaci, są głównie masowymi mordercami.

Moim zdaniem wygląda to tak jakby oni jednak coś kombinowali. Gdyby stali w wprawdzie, przyznawali fakty, można by rozważać szczerość ich intencji. Ale gdyby przyznali, że to wyznawcy lewicy głównie mordują niewinnych, musieliby chyba zaniechać postulatów rozbrojenia wszystkich.