Amerykański AR z polskiego Radomia

milmag.pl zawiadamia o prezentacji karabinka opartego na konstrukcji AR-15 opracowanego w Polsce. Broń do amunicji 5,56 mm x 45/.223 Remington rozwijana jest przez radomskie przedsiębiorstwo Pioneer Arms Corp. (PAC) od ubiegłego roku. Przedstawiciele MILMAG zostali poinformowani, że cała rodzina radomskich karabinków na bazie AR-15 w różnym ukompletowaniu i z różnymi długościami luf ma w najbliższym czasie trafić na rynek cywilny w Polsce. Prawdopodobnie będzie to połączone z otwarciem nowej placówki zajmującej się dystrybucją broni produkowanej przez PAC w Warszawie. Jak dowiedział się MILMAG, cena detaliczna bazowego modelu ma oscylować w granicach czterech tysięcy złotych. Więcej…

Szczerze pisząc pomysł mi się podoba, nawet bardzo. Idea produkowania broni w Polsce jest moim zdaniem niezwykle istotna. Ciągle się tylko martwię, że ktoś wpada na pomysł, realizuje go, z korzyścią dla siebie, ale i dla odbiorców, a niepewność na rynku broni w Polsce jest duża. Skąd wiadomo co do głowy przyjdzie takiemu Zielińskiemu i czy nie zaplanuje napisać w ustawie organ policji “może” wydać pozwolenie na broń, jak to do 2011 roku było, a nie jak jest obecnie, że organ policji musi wydać pozwolenie? Cały rynek jednego dnia szlag trafi – sklepy, pojawiający się producenci broni i amunicji będą się zwijali.

Ta dziedzina gospodarki nie jest traktowania normalnie, albo tak jak być powinna. Przecież nie dość, że to jeden z elementów stanowiących o bezpieczeństwie Polski, to jeszcze całkiem niezły interes dający ludziom pracę.

W Polsce, jak w każdym socjalizmie nad rozumem dominuje ideologia czyli ludzka głupota. Życzę sobie, aby nie tylko pojawił się ten karabin na rynku, ale i kolejne.