Republikański kongresmen z Alaski, Don Young: Żydzi ginęli w Holokauście, bo byli nieuzbrojeni

Republikański kongresmen z Alaski, Don Young sprzeciwił się w zeszłym tygodniu zwiększeniu kontroli broni w USA twierdząc, że nie byłoby Holokaustu Żydów gdyby byli uzbrojeni. W trakcie dyskusji, który toczyła się na skutek masowego mordu w liceum w Parkland na Florydzie, na pytanie o to co mogą zrobić władze lokalne i rząd federalny by zapobiec strzelaninom w szkołach, Young odpowiedział, że nauczyciele powinni być uzbrojeni. Następnie odwołał się do pouczenia jakie płynie z II wojny światowej.

Ile milionów ludzi zostało zastrzelonych, ponieważ byli nieuzbrojeni? Pięćdziesiąt milionów Rosjan, ponieważ nie byli uzbrojeni. Ilu Żydów zostało włożonych do pieców w krematoriach, ponieważ nie byli uzbrojeni? – pytał Young

Wskazywanie na przykład Holocaustu, w szczególności na niemiecki zakaz posiadania przez Żydów broni z 1938 r., to często używane odwołania przez przeciwników kontroli broni w USA. Kongresmen Young to długoletni członek NRA.

Postępowcy twierdzą, że takie porównania są obraźliwe dla Żydów ocalałych z Holokaustu i tych, którzy mężnie walczyli przeciwko Hitlerowi podczas II wojny światowej. Lewicowy, moim zdaniem, pod względem spraw dostępu do broni palnej tygodnik Do Rzeczy, wiadomość o słowach kongresmena zatytułował: Holokaust, Żydzi, broń. Amerykański kongresmen wywołał burzę.

Co tu obraźliwego i z czego ma wynikać burza? Tego nie potrafię pojąć. Przecież to co powiedział kongresmen Young to zupełnie oczywista prawda. Ta prawda wynika nie tylko ze zwyczajnego, nielewicowego i niepokrętnego myślenia ale i ze słów jednego z największych socjalistycznych przywódców jacy żyli dotychczas na świecie. Sam towarzysz Adolf Hitler, przywódca Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników deklarował jak ważne było rozbrojenie w jego polityce:

Najgłupszym błędem, jaki moglibyśmy popełnić, byłoby zezwolenie podległym nam rasom na posiadanie broni. Historia pokazuje, że wszyscy zdobywcy, którzy pozwolili podbitym ludom nosić broń, przygotowali tym samym grunt pod swój własny upadek. (…) Zatem nie zezwalajmy tubylcom na formowanie jakichkolwiek oddziałów milicji. Wojska niemieckie same wezmą odpowiedzialność za utrzymanie porządku i egzekwowania prawa na okupowanych rosyjskich terytoriach.

Hitler’s Table Talk (s. 425-426)

Po Holokauście Żydzi wyciągnęli wnioski i od tamtego czasu są ciągle uzbrojeni. Broń w rękach Żydów w Izraelu to całkiem normalne zjawisko. Broń w ręku każdego człowieka jako jedna z fundamentalnych spraw dla zachowania życia narodu, to elementarna nauka jaką można przeczytać na kartach Biblii, księgi napisanej z natchnienia Boga przez Żydów.

Gdzie ukryty jest skandal w wypowiedzi kongresmena Younga? Nie ma! Jest wyłącznie w głowach lewicowych czytelników i lewicowych dziennikarzy, starających się zatrzeć elementarną wręcz mądrość jaką kongresmen chciał przekazać tym, którzy o jego wypowiedzi mogą czytać na całym świecie.

(źródło forward.com dorzeczy.pl)

Obojętność.

Najgłupszą rzeczą jaką moglibyśmy zrobić, byłoby pozwolenie rządzonym społeczeństwom na posiadanie broni” – kto tak myśli, myśli jak Hitler