Szeryf z Ohio organizuje darmowe szkolenia strzeleckie dla nauczycieli

Richard Jones, szeryf hrabstwa Butler w Ohio, zaoferował w internecie darmowe kursy strzeleckie dla 50 nauczycieli. To oczywiście jako następstwo masowego mordu w szkole w Parkland na Florydzie.

Zgłosiło się 300 osób i wówczas nabór na szkolenie zamknięto.

Zamieściliśmy ofertę w internecie z nadzieją, że odpowie może dwudziestu nauczycieli. W ciągu dwudziestu minut zgłosiło się czterdziestu chętnych. Po godzinie mieliśmy już stu. Po czterech godzinach – dwustu. Do rana uzbierało się trzystu i przerwaliśmy nabór.

– powiedział szeryf Richard Jones

Szkolenia już się rozpoczęły. Pierwszym szkoleniem objęto 120 osób.

Pomysł szeryfa nie jest szukaniem poklasku i medialnej atrakcji, to troska o bezpieczeństwo w szkołach. Gdy zaczyna się bezprawny atak mamy tylko 4 minuty aby się obronić. Po tym czasie strzelanina jest skończona. Policja przybędzie na miejsce po 6-8 minutach. Nie ma wyjścia, trzeba ćwiczyć nauczycieli lub personel szkoły. Szkoły staną się wówczas trudnym celem, nie miękkim tj. łatwym. To przecież jest proste – przekonuje szeryf Jones.

Tyle w temacie “nauczyciele nie chcą nosić broni palnej”. Potwierdza to także szeryf pisząc na twitter, że słuchając mediów dowiesz się, że nauczyciele nie chcą nosić broni w szkole, a na szkolenie zgłosiło się ponad 300 osób.

W ramach komentarza takie zdanie wypowiedziane publicznie do Polaków:

za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje 

– wiceminister w MSWiA Jarosław Zieliński, Sejm 27 września 2017 r.

Którą wersję wybieracie? Czy tą proponowaną przez szeryfa Jonesa z Ohio czy tą proponowaną przez wiceministra Zielińskiego. Uprzejmie proszę o wyrażanie stanowiska w komentarzach.

Ja wybieram wersję rozsądną, racjonalną, praktyczną, zapewniającą w rzeczywistości bezpieczeństwo, czyli wersję amerykańską. Wypowiedź wiceministra Zielińskiego uznaję wyłącznie za komunistyczny głos w polskim domu i próbę ogłupiania Polaków.

Podpisz petycję przeciwko zaostrzeniu prawa do broni. Poprzyj obywatelski projekt ustawy.