Ruski prezes greckiego klubu wtargnął na murawę stadionu z rewolwerem w kaburze

Po ostatnich zajściach na boiskach, a zwłaszcza po wtargnięciu w niedzielę na murawę stadionu uzbrojonego prezesa klubu PAOK Saloniki, rząd grecki postanowił w poniedziałek zawiesić aż do odwołania rozgrywki ekstraklasy piłkarskiej.

Po wielokrotnych ekscesach na stadionach piłkarskich w Grecji rząd zdecydował zawiesić rozgrywki.

“Decyzja nie jest ograniczona czasowo. W najbliższych dniach odbędzie się spotkanie w którym wezmą udział przedstawiciele federacji piłkarskiej, klubów oraz Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA)” – powiedział w poniedziałek w programie telewizyjnym wiceminister Dimitris Vassiliadis, po rozmowie z premierem Grecji Alexisem Tsiprasem.

Wcześniej polityk stwierdził, że kiedy na boisku pojawiają się uzbrojeni działacze to grecki sport cofa się o wiele lat wstecz.

Jednym z ostatnich wydarzeń było wtargnięcie na murawę w Salonikach w czasie meczu ligowego z AEK Ateny prezesa miejscowego klubu PAOK, rosyjskiego oligarchy w branży tytoniowej Iwana Sawwidiego w towarzystwie ochroniarzy z rewolwerem w kaburze.

Po tym zdarzeniu arbiter przerwał spotkanie w 89. minucie. Sawwidi domagał się unieważnienia decyzji sędziego, który nie uznał bramki strzelonej przez PAOK. Zdarzenie pokazały stacje telewizyjne, a władze AEK Ateny zapowiedziały złożenie skargi do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) i Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

Przestraszeni takim rozwojem sytuacji sędziowie schronili się w kabinie, a piłkarze z Aten odmówili dalszej gry obawiając się o swoje bezpieczeństwo.

Ponad dwie godziny po przerwanym meczu arbiter zmienił wcześniejszą decyzję uznając bramkę i poinformował o tym kapitanów drużyn. W tej sytuacji zdarzeniem zajmą się władze sportowe.

Liderem rozgrywek jest z 54 punktami AEK Ateny, wyprzedzając PAOK o dwa.

Policja wydała nakaz aresztowania Sawwidiego i jego ochroniarzy uczestniczących w zajściu.

Sawwidi w latach 2002-2005 był prezesem rosyjskiego klubu Rostów, a w 2006-2008 kierował innym miejscowym klubem SKA.

25 lutego na stadionie w Salonikach miało miejsce inne wydarzenie. Na krótko przed rozpoczęciem meczu PAOK – Olympiakos Pireus rolką papieru stosowaną przy kasach fiskalnych trafiony został w głowę trener gości Oscar Garcia. Następnego dnia policja aresztowała piłkarskiego chuligana, kibica PAOK, a mecz zweryfikowano jako walkower 3:0 dla gości.(PAP)

Mają rozmach … Nieźle to wygląda. Biega ruski pan po murawie boiska, policja stoi i nie reaguje. Ot demokracja w pełnej krasie.

Nie wiem czy to bardziej obraz rozkładu Grecji czy bezczelności ruskich panów. Oceńcie sami.


Uzupełnienie. 2018-03-12 11:55 (TASS/DPA/PAP) Liga grecka – prezes PAOK Saloniki z rewolwerem na meczu z AEK Ateny

Dramatyczny przebieg miał niedzielny mecz 25. kolejki greckiej ekstraklasy piłkarskiej PAOK Saloniki – AEK Ateny. Arbiter przerwał spotkanie w 89. minucie, po tym jak na boisko wbiegł właściciel klubu gospodarzy Iwan Sawwidi z rewolwerem w kaburze.

Rosjanin Sawwidi domagał się unieważnienia decyzji arbitra, który nie uznał bramki strzelonej przez PAOK. Zdarzenie pokazały stacje telewizyjne, a władze AEK Ateny zapowiedziały złożenie skargi do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) i Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

Przestraszeni takim rozwojem sytuacji sędziowie schronili się w kabinie, a piłkarze z Aten odmówili dalszej gry obawiając się o swoje bezpieczeństwo.

Ponad dwie godziny później po przerwanym meczu arbiter zmienił wcześniejszą decyzję uznając bramkę i poinformował o tym kapitanów drużyn. W tej sytuacji zdarzeniem zajmą się władze sportowe.

Liderem rozgrywek jest z 54 punktami AEK Ateny wyprzedzając PAOK o dwa.

Policja wydała nakaz aresztowania Sawwidiego i jego czterech ochraniarzy, którzy weszli z nim na płytę.

“Sytuacje, w których na boisku pojawiają się uzbrojeni działacze cofają nasz sport wiele lat wstecz” – powiedział grecki wiceminister ds. sportu Giorgos Vasiliadis, zapowiadając podjęcie surowych kroków celem wyjaśnienia sytuacji.

Sawwidi jest rosyjskim oligarchą tytoniowym. W latach 2002-2005 był prezesem klubu Rostów, a w 2006-2008 kierował innym miejscowym klubem SKA.

25 lutego na stadionie w Salonikach miało miejsce inne wydarzenie. Na krótko przed rozpoczęciem meczu PAOK – Olympiakos Pireus rolką papieru stosowaną przy kasach fiskalnych trafiony został w głowę trener gości Oscar Garcia. Następnego dnia policja aresztowała piłkarskiego chuligana, kibica PAOK, a mecz zweryfikowano jako walkower 3:0 dla gości. (PAP)

 

Dla zaangażowanych i zainteresowanym możliwością korzystania przeze mnie z serwisu PAP zawiadamiam, że wkrótce kolejna, comiesięczna płatność za dostęp do serwisu. Zaangażowanie finansowe w sprawy społeczne też może być elementem stanu żółtego. Tak sobie myślę, sam wydając na swoją działalność całkiem spore środki niemal codziennie.

Podpisz petycję przeciwko zaostrzeniu prawa do broni. Poprzyj obywatelski projekt ustawy.