Zmarł Polak postrzelony w Oslo, mógł być przypadkową ofiarą wojny gangów

Nie żyje 30-letni Polak postrzelony na przedmieściach Oslo. Prawdopodobnie był on przypadkową ofiarą porachunków gangów – poinformowała w środę norweska policja.

Polak został znaleziony z raną postrzałową w poniedziałek rano w garażu w bloku w dzielnicy Bjorndal na południu Oslo. Będącego w stanie ciężkim mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie zmarł we wtorek.

Jak powiedziała inspektor policji w Oslo Grete Lien Metlid, zmarły mógł być przypadkową ofiarą.

We wtorek wieczorem na policję zgłosił się 32-letni mężczyzna, który prawdopodobnie zostanie oskarżony o zabójstwo Polaka. Podejrzewany o ten czyn był wcześniej poszukiwany, m.in. za prowadzenie bez prawa jazdy oraz posiadanie narkotyków.

Według policji mężczyzna ten jest powiązany ze sprawą strzelaniny, do której doszło w sąsiedniej dzielnicy na kilka godzin przed znalezieniem postrzelonego Polaka.

Norweskie media opisujące sprawę strzelanin w południowym Oslo podkreślają, że w stolicy Norwegii trwa wojna gangów, których ofiarami mogą stać się przypadkowi ludzie. (PAP)


Trzy dni temu zawiadamiałem o tym, że w Norwegii będzie zakaz posiadania broni samopowtarzalnej. Czy ktoś ma wątpliwość, że ten zakaz w żaden sposób nie będzie miał wpływu na podobne zdarzenia?

Wyobrażam sobie zupełnie naiwnie, że nie ma na świecie aż tak zaawansowanych idiotów, którzy wygłoszą z pełnym przekonaniem tezę, że właśnie zakaz posiadania broni przez praworządnych Norwegów sprawi, że tego rodzaju zabójstwa ustaną.

Nie twierdzę, że nikt nie będzie do tego przekonywał. Owszem będą tacy. Będą to kłamliwi politycy lub inne kategorie kłamców. Moje naiwne wyobrażenie wynika z tego przekonania, że barak związku zakazu posiadania broni z przestępczością zbrojną, jest tak oczywistszy, że tylko zupełnie świadomy kłamca może ten związek ogłaszać.

Posiadanie broni przez praworządnego obywatela nie ma związku z przestępczością. To zupełnie elementarny wniosek z rozumowania, które chcę wykrzywić postępowa lewica. Nie możemy biernie tym kłamstwom się przyglądać, bo oni także przyjdą do nas. Nawet już w Polsce piszą prawa podporządkowane kłamliwej tezie, że to praworządny człowiek jest winny przestępczemu używaniu broni.

Zaangażowanych i zainteresowanym możliwością korzystania przeze mnie z serwisu PAP zawiadamiam, że wkrótce kolejna, comiesięczna płatność za dostęp do serwisu. Zaangażowanie finansowe w sprawy społeczne też może być elementem stanu żółtego. Tak sobie myślę, sam wydając na swoją działalność całkiem spore środki niemal codziennie.

Norwegia wprowadziła zakaz posiadania karabinków samopowtarzalnych (półautomatycznych)