Podarowałem ministrom od ustawy o broni i amunicji książkę o wolności, broni i Ameryce

W Polsce jest poważny deficyt broni i wolności, albo wolności i broni – jedno z drugim jest ściśle związane. Jak już w kilku wpisach sygnalizowałem czytam bardzo ciekawą książkę “Wolność i spluwa. Podróż przez uzbroją Amerykę”.

Czytam i czytam i chciałbym jak najwięcej opowiedzieć o tej książce, a szczególnie polskim politykom, a dokładnie politykom z partii rządzącej. To oni przede wszystkim dzisiaj zwracają moją uwagę, to u nich przede wszystkim dostrzegam poważny deficyt wiedzy o broni i ideach, które jej posiadaniu towarzyszą.

Wpadłem na pomysł, kupiłem kilka egzemplarzy książki i wysyłam. Dzisiaj nadałem książkę do ministra i wiceministra od broni, czyli do ministra Joachima Brudzińskiego i wiceministra Jarosława Zielińskiego. Marzy mi się, że przeczytają książkę. Chciałbym bardzo aby przeczytali, może zobaczą jak totalitarne prawo o broni mamy w Polsce obecnie i jak bardzo totalitarne chce nam ufundować Unia Europejska, a w czym oni niestety czynnie uczestniczą.

Ta książka nie jest o dziurawieniu kartki na odległość. To książka o tym czym jest społeczne zjawisko posiada broni w Ameryce, z czym się wiąże, jakie idee jemu towarzyszą. Ta książka pokazuje obraz takich zwykłych posiadaczy broni, zupełnie przeciętnych Amerykanów.

Moim zdaniem to naprawdę dobra lektura dla kogoś kto nie wiedząc nic o zjawisku, nasączony jedynie bełkotem medialnym o strzelaninach, oburza się na samą myśl o tym, że można być posiadaczem broni i można chcieć szerokiego posiadania broni w Polsce. To książka o takich ludziach i dla takich ludzi. Moim zdaniem coś dla ministra i wiceministra spraw wewnętrznych.

Mam nadzieję, że dotrze i panowie ministrowie przeczytają. Książkę czyta się naprawdę dobrze.

Zaangażowanych i zainteresowanym możliwością korzystania przeze mnie z serwisu PAP zawiadamiam, że wkrótce kolejna, comiesięczna płatność za dostęp do serwisu. Zaangażowanie finansowe w sprawy społeczne też może być elementem stanu żółtego.