Prezydent Wolnego Świata Donald Trump: “Druga Poprawka nigdy nie zostanie uchylona!”

Prezydent Donald Trump na twitterze zajął jednoznaczne stanowisko w obronie Drugiej Poprawki, czyli prawa do posiadania i noszenia broni. Stało się to zaledwie dzień po tym, jak emerytowany sędzia Sądu Najwyższego John Paul Stevens wezwał do uchylenia Drugiej Poprawki. Sędzia Stevens napisał w artykule zamieszczonym na stronie New York Times, że uchylenie Drugiej Poprawki osłabiłoby możliwości National Rifle Association of America (NRA)blokowania konstruktywnych przepisów dotyczących kontroli broni”.

Trump zajął stanowcze stanowisko w tweecie:

“DRUGA POPRAWKA NIGDY NIE ZOSTANIE UCHYLONA!”

– napisał na Prezydent Wolnego świata na Twitterze.

“Demokraci chcieliby, aby tak się stało, i pomimo słów byłego sędziego Sądu Najwyższego Stevensa, NIE TĘDY DROGA. Potrzebujemy więcej Republikanów w 2018 r. I ZAWSZE musimy powstrzymywać Sąd Najwyższy!”

Poprawka do Konstytucji USA, także dotyczącą uchylenia poprawki, może być przeprowadzona jedynie na wniosek 2/3 głosów obu izb Kongresu Stanów Zjednoczonych lub specjalnej Konwencji dla zaproponowania poprawek. Konwencja może zostać zwołana przez zobowiązany do tego Kongres, na podstawie wniosku co najmniej 2/3 wszystkich stanów. Potem 3/4 stanów musi te zmiany zaakceptować, w jednakowo określony dla wszystkich stanów sposób tj. poprzez stanowe ciała ustawodawcze lub specjalne stanowe konwencje ratyfikacyjne.

Sędzia Stevens, który zaproponował uchylenie Drugiej Poprawki był jednym z przegłosowanych sędziów w słynnym orzeczeniu z 2008 roku, w którym Sąd Najwyższy za sprawą sędziego Antonina Scali uznał, że druga poprawka daje jednostkom prawo do posiadania broni do samoobrony. Wcześniej sędzia Stevens wezwał do zmiany Drugiej Poprawki, aby umożliwić kontrolę nad bronią. Stevens twierdzi, że wyrok sprawie District of Columbia v. Heller, dostarczył NRA broń propagandową o ogromnej mocy. Sędzia Stevens przestał być sędzią Sądu Najwyższego USA w 2010 roku, po ponad 35 latach urzędowania.

We wspomnianym artykule z New York Times, Stevens pisał o demonstracjach organizowanych pod hasłem marsz dla życia, które przyciągały sporo lewicowej młodzieży i stały się demonstracją postulatów Partii Demokratycznej, że demonstracje “ujawniają szerokie poparcie społeczne dla takich przepisów, które zminimalizują ryzyko masowych zabójstw dzieci w wieku szkolnym i innych osób w naszym społeczeństwie”.

Zdaniem sędziego te marsze “są wyraźnym sygnałem dla prawodawców, aby uchwalili przepisy zakazujące posiadania przez cywilów półautomatycznej (samopowtarzalnej) broni, podnoszące minimalny wiek uprawniający do nabycia broni z 18 na 21 lat, oraz ustanawiające szerszą kontrolę nabywców broni palnej”.

Były sędzia Stevens wezwał lewicowych demonstrantów, by szukali skuteczniejszej i trwalszej reformy, podpowiadał, że “Powinni domagać się uchylenia drugiej poprawki”.

(źródło www.foxnews.com)

Jak widzicie Druga Poprawka, czyli prawo do posiadania i noszenia broni jest niezwykle ważnym tematem politycznym, społecznym, obywatelskim. Tak jest w USA, tak jest wszędzie chociaż nie wszędzie ludzie zdają sobie z tego sprawę.

 

Prawo do posiadania i noszenia broni = wolność osobista obywatela

Brak prawa do posiadania noszenia broni = totalitarna kontrola, wszechwładnego nad poddanym państwa

 

W Polsce prawo do posiadania broni także jest ważnym tematem politycznym i społecznym chociaż politycy udają, że ten temat nie istnieje. Podejście każdego polityka do tematu broni pokazuje kto jest kim na polskiej scenie politycznej. Póki co w większości widać samych oszalałych z miłości do lewicowych antywartości polityków.

Pisałem kilka dni temu i powtórzę to ponownie, że dostęp do broni palnej jest kryterium odróżniającym wyznawców lewicy od ludzi uznających wartości tradycyjne. To jedno z kryteriów zasadniczych. Nie ma czegoś takiego, że konserwatysta czy inaczej człowiek uznający wartości cywilizacji chrześcijańskiej, tradycyjnej, jest zarazem przeciwnikiem posiadania broni. Pogląd na broń, a właściwie pogląd na dostęp do niej obywateli, jest kryterium odróżniającym lewicowca od konserwatysty.

Po tym co Donald Trump robi, mówi i pisze, nie tylko w sprawie broni palnej, nie ma wątpliwości, że Donald Trump jest Prezydentem Wolnego Świata. To Prezydent nie tylko Amerykanów, to także Prezydent tych wszystkich, którzy uznają, że trzeba wierzyć w Boga objawianego w Biblii, w wolności osobiste obywatela i człowieka, w niskie podatki, w likwidację biurokracji, a nie we wszechwładne nad poddanym państwo.

Podpisz petycję przeciwko zaostrzeniu prawa do broni. Poprzyj obywatelski projekt ustawy.

Proszę o wsparcie Fundacji Trybun.org.pl. Zleciłem tłumaczenie z języka angielskiego na język polski całości przełomowego wyroku District of Columbia v. Heller. To kilkadziesiąt stron tekstu, wykładni Drugiej Poprawki. Potrzebne jest 1800 zł. Takich treści brakuje w Polsce. Polacy nie są świadomi jakimi argumentami posługują się cywilizowani ludzie w sprawie prawa do posiadania broni. To samo się nie zrobi, na to potrzebne są pieniądze. Na ile poważnie wspieracie dążenie do normalności w Polsce, pokażcie to wpłacając chociażby kilka złotych.