Włoskie MSW ostrzega: bojownicy Państwa Islamskiego wśród migrantów

Minister spraw wewnętrznych Włoch Marco Minniti ostrzegł w wywiadzie w niedzielę, że istnieje realne zagrożenie, iż na łodziach z migrantami mogą być też bojownicy Państwa Islamskiego (IS). Dodał, że to dlatego, ponieważ trwa ich indywidualna ucieczka z frontów walk.

“Gdybyście rok temu zapytali mnie, czy możliwe jest to, że zagraniczni bojownicy wmieszają się w fale migrantów, odpowiedziałbym +nie+, bo wtedy, przy całym ryzyku z tym związanym, wyższych rangą członków IS nie wysyłano do Europy w ten sposób” – powiedział Minniti w rozmowie z dziennikiem “Il Giornale”.

Sytuacja na froncie Państwa Islamskiego zmieniła się, bo uczestnicy walk uciekają – uważa Minniti. “Dlatego ważne jest to, że powstała metoda zarządzania falami migracyjnymi” – oświadczył.

Następnie szef MSW wyjaśnił: “Lista zagranicznych bojowników (Państwa Islamskiego) jest stale aktualizowana”.

Jak dodał, z Włoch na front pojechało około 120 osób, co jest niewielką liczbą w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Część bojowników zginęła – podkreślił.

“Ryzyko jest i pozostanie wysokie” – przyznał Minniti. Zapewnił, że przebywający na terenie Włoch domniemani dżihadyści są monitorowani, a wśród nich jest kilku zradykalizowanych obywateli tego kraju.

“Ci, którzy dokonali zamachów w Europie, nie pochodzili z Syrii i Iraku, lecz byli synami nieudanej integracji” – dodał.

W wywiadzie Minniti mówił również o zwalczaniu przemytu migrantów i akcjach na morzu we współpracy z władzami Libii, która jest głównym punktem przerzutu ludzi do Europy.

Strona libijska przeprowadziła dotąd 25 tysięcy operacji na Morzu Śródziemnym – poinformował. “Dzięki naszej inicjatywie teraz w Libii działa Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) i Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR)” – dodał włoski minister.

Jak powiedział, “ci, którzy mają prawo do międzynarodowej ochrony, nie są już przewożeni przez przemytników, ale przez organizacje rządowe”.


 

Rozlezą się na całą Europę jak czarne pająki na wiosnę. Rządzący PiS już zapowiada przyjmowanie uchodźców, a służalcza postawa Morawieckiego wobec Niemców gwarantuje, że przyjadą i do Polski.

Źle to wygląda. Nie jesteśmy przygotowani. W cywilizowanym państwie – Ameryce – obywatele maja prawo do posiadania broni w celu samoobrony, każdy może mieć broń w domu. To prawi zdaje się być uniwersalne dla wszystkich ludzi. Niestety, nam broń nie jest potrzebna o nas zatroszczą się służby. …, że my musimy słuchać durniów, którzy takie brednie wygadują i to bezkarnie.

District of Columbia v. Heller to sprawa przełomowa w debacie o posiadaniu broni, szukam wsparcia do tłumaczenia wyroku i uzasadnienia