Strzały w siedzibie You Tube

Co najmniej trzy osoby zostały ranne we wtorek w strzelaninie w siedzibie YouTube’a w San Bruno w Kalifornii. Jak poinformowała miejscowa policja, ogień otworzyła kobieta, która następnie popełniła samobójstwo.

Władze zapewniają, że strzelanina nie miała związku z terroryzmem. Szef policji w San Bruno Ed Barbarini poinformował, że kobieta strzelała z broni krótkiej. Sprawczynią była mieszkająca w USA Iranka ubrana w czarny top.

Śledczy zajmujący się morderstwem ocenili, że ofiarami kobiety byli przypadkowi pracownicy firmy. Zauważyli jednakże, że sama strzelanina nie wydarzyła się bez powodu. Zdaniem śledczych, to efekt długo żywionych pretensji Aghdam do YouTube.

Morderczyni – Nasim Aghdam – która we wtorek otworzyła ogień w siedzibie YouTube w San Bruno w Kalifornii, mówiła wcześniej swojej rodzinie, że nienawidzi tej firmy You Tube. Motywem działania miało być jej odczucie, że została skrzywdzona przez YouTube.

Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel policji poinformował, że w sieci sprawczyni strzelaniny posługiwała się pseudonimem Nasime Sabz. Strona internetowa połączona z tym pseudonimem publicznie oczerniała regulamin serwisu YouTube oraz zasady monetyzacji treści w nim umieszczanych. Zawierała ona również stwierdzenia, że należąca do Google firma YouTube próbuje “karać twórców treści” za niezgodne z linią firmy poglądy.

Fakty wskazują na to, że Nasim Aghdam była weganką, zaangażowana w ruch ochrony zwierząt.

Wpiszcie w przeglądarkę google “Nasime Sabz”, a szybko się przekonacie, że z panią nie było dobrze. Nie jestem lekarzem od ludzkich głów, ale dziwactwa tej kobiety były nietypowe. Bez znaczenia, nie będę analizował jej dziwactw. Mnie interesuje jedno, aby wreszcie do ludzkich głów dotarł fakt, że to nie broń sama strzela, a człowiek decyduje o tym, że pocisk opuszcza lufę i to w kierunku wskazanym przez człowieka.

Zastanawiam się jak lewicowe media przeanalizują panią morderczynię? Mamy taki obraz masowego mordercy z siedziby You Tuba: z pochodzenia Iranka, weganka, zaangażowana w ruch obrony zwierząt – co pozwala powiedzieć że miała lewicowe poglądy, blokowana przez lewicowego you tuba. Ciekawe czy załatwią sprawę jednym zdaniem, że wszystkiemu winna broń? Oczywiście nie podejrzewam, że lewica masowo zaniecha obwiniania pistoletu, a pochyli się nad człowiekiem, który postanowił popełnić zbrodnię.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie.

District of Columbia v. Heller to sprawa przełomowa w debacie o posiadaniu broni, szukam wsparcia do tłumaczenia wyroku i uzasadnienia