Telewizja wychowuje do oczekiwanych postaw społecznych – dzisiaj zohydza zamiłowanie do militariów

Kiedyś mówiło się, że telewizja kłamie. To było w czasach gdy rzecznikiem rządu był Jerzy Urban. Wówczas było prosto, wiadome było, że Urban łże i tyle. Dzisiaj telewizja już nie kłamie. Dzisiaj telewizja realizuje ideologiczne zadania, wychowuje, kształtuje postawy społeczne. Kto płaci ten wymaga, od wieków istnieją te same mechanizmy w tej dziedzinie.

Jednym z ważniejszych zadań w kształtowaniu Polaków jest wywołanie powszechnej społecznej niechęci do tej części Polaków, która zajmuje się militariami. Może nawet szerzej, dzisiejsze ważne ideologicznie zadanie to stworzenie społecznego przekonania, że ludzie, którzy interesują się bronią stwarzają zagrożenie, mają powiązania ze środowiskami przestępczymi. Cel jest taki jaki mieli komuniści w 1946 roku, tj. stworzyć w Polakach przekonanie, że zainteresowany bronią = bandyta, a co najmniej związany z bandytami.

Aby dowieść prawdziwości moich słów, poniżej kilka wiadomości na ten sam temat. Na początek wiadomość ze strony CBŚP, później komunikat Prokuratury Krajowej,  następnie depesza PAP, a na koniec przekaz, który zafundowała milionom Polaków telewizja, która nie kłamie, a tylko realizuje ideologiczne cele. Informacja – komunikat Prokuratury Krajowej oraz komunikat na stronie CBŚP zdaje się, że są informacjami źródłowymi, bo pochodzą od organów ścigania. Komunikat PAP oraz to co na stronie TVP to relacja dziennikarska.

Wychowawcza funkcja telewizji musi istnieć, przecież rządzą nami ci, którzy chcą nas ukształtować na swój wzór i swoją modłę. Nowy, lepszy Polak musi mieć mocne podstawy ideologiczne swojej nienawiści do zjawiska posiadania broni, militariów, zainteresowania militariami. Polak ma się interesować zabawą, rozrywką – reszta to sprawa troskliwego – realizującego zasady solidarności społecznej – państwa. Polak jednak sam ma tego chcieć.Prokuratura Krajowa: zarzuty za nielegalny handel bronią i amunicją (komunikat)

– PK informuje:

Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku nadzoruje śledztwo dotyczące handlu bronią palną i amunicją. Postępowanie to prowadzone jest przez Centralne Biuro Śledcze Policji Zarząd w Olsztynie.

Zabezpieczono 21 sztuk broni palnej

W toku tego postępowania 26 marca 2018 roku funkcjonariusze CBŚP, na polecenie prokuratora, na terenie województwa mazowieckiego i Warszawy dokonali przeszukania pomieszczeń, w których według ustaleń miała znajdować się broń i amunicja. Na skutek tych czynności ujawniono i zabezpieczono łącznie 21 sztuk broni palnej, w tym pistolety i rewolwery marki Parabellum, MAUSER, MAKARÓW, TT, SAUER, NAGANT, jak i broń długą typu myśliwskiego i karabinki SCHMIDT-RUBIN czy karabinek sportowy BRNO. Zabezpieczono także ponad 2 tysiące sztuk amunicji różnego kalibru, materiały wybuchowe, a także zapalnik oraz kilka elementów składowych broni.

Zatrzymano również dwóch mężczyzn w wieku 52 i 60 lat. Do chwili zatrzymania oficjalnie obaj byli bezrobotni. Jeden z nich utrzymywał się z nielegalnego handlu bronią, a drugi z prac dorywczych.

Czynności z udziałem podejrzanych

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej prokurator ogłosił im zarzuty.

Jeden z mężczyzn podejrzany jest o nielegalny handel bronią oraz materiałami wybuchowymi. Chodzi o przestępstwa z art. 263 par. 1 kodeksu karnego i z art. 171 par. 1 kodeksu karnego. Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Drugiemu z mężczyzn prokurator przedstawił zarzut nielegalnego posiadania broni. Chodzi o przestępstwo z art. 263 par. 2 kodeksu karnego. Wobec tego podejrzanego prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru Policji.

Sprawa ma charakter rozwojowy.


2018-04-05 08:30 (PAP) Dwie osoby z zarzutami w śledztwie dotyczącym nielegalnego handlu bronią

21 jednostek broni, prawie 2,4 tys. sztuk amunicji różnego kalibru oraz m.in. materiały wybuchowe zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚP, w ramach śledztwa dotyczącego nielegalnego handlu bronią palną. Do sprawy zatrzymano dwie osoby z województwa mazowieckiego.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem białostockiej delegatury Prokuratury Krajowej, zatrzymań dokonali policjanci CBŚP z Olsztyna.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz, działania oparte o ustalenia, że dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą być zamieszani w nielegalny handel bronią palną i amunicją były prowadzone w Warszawie i w północnej części regionu.

Podczas akcji zabezpieczono 21 jednostek broni. Jak poinformowała w wydanym w czwartek komunikacie Prokuratura Krajowa, były to m.in. pistolety i rewolwery marki Parabellum, Mauser, TT, Sauer i Nagant, jak i broń długa typu myśliwskiego oraz karabinki Schmidt-Rubin czy karabinek sportowy Brno.

Zabezpieczono też kilka elementów składowych broni, niemal 2,4 tys. sztuk amunicji różnego kalibru, ok. kilograma prochu i zapalnik.

Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 52 i 60 lat. Do zatrzymania oficjalnie obaj byli bezrobotni. Jak podała prokuratura, jeden z nich utrzymywał się z nielegalnego handlu bronią, a drugi z prac dorywczych.

“Starszy z nich usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni, 52-latkowi przedstawiono zarzut nielegalnego handlu bronią oraz materiałami wybuchowymi” – dodała Jurkiewicz. Wobec pierwszego zastosowano poręczenie majątkowe i dozór, drugi z podejrzanych trafił na trzy miesiące do aresztu.

Według CBŚP i prokuratury, sprawa “ma charakter rozwojowy”.(PAP)W informacji ze strony CBŚP i z komunikatu Prokuratury Krajowej wynikają najważniejsze informacje. Pośród nich nie ma tego, że złapani przestępcy są “miłośnikami militariów”. Nie ma także informacji o sprzedaży broni “kolekcjonerom”.

Uczynienie z mężczyzn, którym postawiono zarzuty “miłośników militariów” jest zamierzonym działaniem na zohydzenie publiczne tej części Polaków, którzy faktycznie są miłośnikami militariów. Miłośnicy militariów mają w odbiorze społecznym być równymi przestępcom, no chociaż kojarzyć się z przestępcami.

Szkodliwość tego rodzaju propagandy nie ogranicza się do ludzi, którzy są prawymi Polakami, oddanymi pasji związanej z militariami. Tego rodzaju propaganda telewizyjna wyrządza krzywdę całej Polsce.

Zamiłowanie do militariów to moim zdaniem niezwykłe ważne zjawisko w kształtowaniu pozytywnych postaw społecznych dotyczących posiadania broni, wojska i wszystkiego co wiąże się z obronnością Polski. Wiem, że lewicowi ideolodzy chcieliby stworzyć takiego ułomnego człowieka, który broń będzie miał w nienawiści, ale nie będzie nienawidził wojskowych butów. Nie wiem jak to wyrazić słowami. Chodzi mi o to, że im świta w głowie pomysł stworzenia takiego typu człowieka, który będzie samodzielnie rozumiał, że ma nienawidzić posiadania broni, ale ma się cieszyć, że emanacja władzy będzie miała karabin, sprawując nad nim władczą opiekę. Mam nadzieję, że rozumiecie. Chodzi mi o taki rodzaj człowieka, który sam będąc strachliwym przed każdym słowem nawiązującym do broni, będzie czuł się bezpieczny, gdy jego opiekun będzie miał karabin.

Nie mam innego wyjaśnienia dla tego w jaki sposób polskojęzyczna telewizja polska przedstawiła informację o załapaniu dwóch facetów z nielegalną bronią. Zamiast przekazać informacje, przekazano komunikat zawierzający przekonywanie, że miłośnicy militariów, a w tym i broni, to podejrzane towarzystwo.

Bardzo mi się to nie podoba. Mogę o tym napisać, tylko co z tego, mój przekaz dotrze do paru tysięcy osób, a miliony Polaków przeczytają trujący komunikat ze strony telewizji polskojęzycznej.

Gdyby było tak, że ten szkodliwy dla Polski przekaz utrwali się w opinii publicznej, będziemy temu winni sami. Każdy i każdego dnia popełnia grzech bierności, niezaangażowania w sprawy publiczne. Nie ma dzisiaj miejsca na gapienie się co przyniesie los. Dzisiaj każdy powinien wykonać minimum wysiłku. Zupełnie elementarne minimum chociaż niewystarczające dla zatrzymania tej ohydnej propagandy, to rozpowszechnić tą wiadomość.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.

Podpisz petycję przeciwko zaostrzeniu prawa do broni. Poprzyj obywatelski projekt ustawy.