Poważnym przestępstwom narkotykowym zwykle towarzyszy nielegalna broń palna – dzisiaj dowód prawdziwości tej tezy z Polski

Poniżej depesza PAP dotycząca zatrzymań członków gangu zajmującego się handlem narkotykami. Zwróćcie uwagę, że zatrzymani przestępcy posiadali nielegalnie i ta broń była nielegalna. Taka jest reguła związana z handlem narkotykami na duża skalę. Przestępcy dla obrony swoich interesów zaopatrują się w nielegalną broń palną. Przy pomocy tej broni popełniają czasem kolejne przestępstwa. Pisałem tym spostrzeżeniu we wpisie pt. Poważnym przestępstwom narkotykowym zwykle towarzyszy nielegalna broń palna – dzisiaj dowód prawdziwości tej tezy ze Szwecji.

Twierdzę, że broń jest wyłącznie narzędziem, które raz służy dobrej sprawie, a raz złej – w zależności od wyboru dokonywanego przez człowieka. To nie broń decyduje w jakim celu zostanie użyta. Raz pistolet służy do gangsterskich porachunków, innym razem jest przedmiotem podziwianym w kolekcji zbieracza. Innym razem łobuz napada z bronią w ręku stację benzynową, na tej samej stacji właściciel powinien mieć taką samą broń do odparcia ataku.

Właśnie to przekonanie leży u podstaw mojego przekonana o konieczności uprzywilejowania w posiadaniu broni praworządnych ludzi. Aktualnie uprzywilejowani w posiadaniu broni są przestępcy. Zupełnie nie przesadzam chociaż teza z pozoru może wydawać się niedorzeczna. Jakkolwiek przestępcy nie mogą kupić broni w koncesjonowanym sklepie, to trzeba być uczciwym wobec rzeczywistości: był jest i będzie nielegalny obrót bronią palną. W tym nielegalnym świecie przestępcy kupują broń bez pozwolenia, bez zbędnych formalności. W istocie płacą cenę i wychodzą z “nielegalnego sklepu”. W Polsce potrzeba uprzywilejować praworządnych polaków i pozwolić im na posiadanie broni bez nadmiernych obostrzeń.

A teraz czas na wiadomość o przestępcach, którzy bez pozwoleń posiadali broń palną:

 

Kolejne 16 osób związanych z działalnością “gangu Suchego” zostało zatrzymanych i usłyszało kilkadziesiąt zarzutów m.in. handlu znaczną ilością narkotyków, kradzieży z włamaniem oraz handlu bronią – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Jak przekazał PAP prok. Łapczyński, ośmiu podejrzanych zostało aresztowanych, a wobec reszty zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Prokuratura zabezpieczyła też majątek podejrzanych na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł.

Z informacji prokuratury wynika, że zatrzymań dokonali w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zatrzymań dokonano w ramach śledztwa dot. zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2000-2016 produkowała i wprowadzała do obrotu znaczne ilości narkotyków. “Gang Suchego” zajmował się również m.in. handlem bronią, produkcją i rozprowadzaniem papierosów bez akcyzy oraz kradzieżą luksusowych samochodów.

W październiku ub.r. CBŚP zatrzymało w tej sprawie 43 osoby, w tym trzy we Francji i Niemczech oraz przeszukano 75 domów, mieszkań i magazynów w Polsce oraz cztery obiekty poza granicami. Policjanci znaleźli wtedy i zabezpieczyli kilka jednostek broni palnej z amunicją, duże ilości narkotyków, fałszywe banknoty euro, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową służącą do wyrobu papierosów.

Z ustaleń śledczych wynika też, że “grupa Suchego” była ściśle powiązana z innymi gangami działającymi na terenie Warszawy i innych miast, w tym “grupą mokotowską”, “żoliborską” i “mławską”.

Jak podała prokuratura, w toku śledztwa 61 osobom przedstawiono już łącznie ponad 250 zarzutów. “Dwudziestu czterech podejrzanych przebywa aktualnie w aresztach śledczych. Ponadto część z podejrzanych odbywa kary pozbawienia wolności orzeczone w innych sprawach. Łączenie w toku przedmiotowego śledztwa zatrzymano 69 osób” – dodał prok. Łapczyński.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.

Poważnym przestępstwom narkotykowym zwykle towarzyszy nielegalna broń palna – dzisiaj dowód prawdziwości tej tezy ze Szwecji