Popieram postulat rabina Menachema Margolina – Żydzi w Europie powinni mieć prawo nosić broń

Portal tvp.info zawiadamia w wiadomości z dzisiaj (21.04.2018 r.), że jeden z najważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin wezwał kraje Unii Europejskiej, żeby zmieniły prawo i umożliwiły Żydom noszenie broni. W jego opinii powstrzyma to potencjalne ataki o podłożu antysemickim, które narastają w Europie.

Jak podaje Tvp.info, Rabin napisał list do ministrów spraw wewnętrznych krajów wspólnoty i zaapelował w nim o przyznanie Żydom specjalnych licencji:

Prosimy o zmianę prawa dotyczącego przyznawania licencji na posiadanie broni i umożliwienie wyznaczonym członkom żydowskich społeczności i instytucji posiadanie jej w celu obrony oraz zorganizowanie niezbędnych treningów przygotowujących do udaremniania potencjalnych ataków.

Jako źródło informacji portal tvp.info wskazuje Newsweek.com.


Zastanawiam się co sprawiło, że tvp.info podaje wiadomość sprzed 3 lat, tak jakby była wiadomością aktualną? Portal newsweek.com pisał o tej sprawie dokładnie 13 stycznia 2015 roku.

W odpowiedzi na zupełnie racjonalny apel rabina, unijni ministrowie podpisali się pod dyrektywą, która zamiast ułatwiać posiadanie broni, znacząca je utrudnia. O! To jest istotny wniosek i istotna wiadomość. Europa na apel rabina aby ułatwić obronę Żydom przed narastającymi atakami, tą obronę chce im znacząco utrudnić…

Europa zareagowała dokładnie odwrotnie niż chciał tego rabin Margolin, a ataki antysemickie wcale nie ustały. W Niemczech są ich corocznie tysiące, a wraz z napływem kolejnych islamskich przybyszów narastają i wszystko wskazuje, że będą narastać. W czyim interesie działa zjednoczona Europa? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami. To nie jest interes Żydów, który wyartykułował rabin Menachem Margolin.

Co do samego postulatu rabina, to oczywiście jest słuszny. Żydzi powinni mieć prawo do noszenia broni, ale też Polacy powinni mieć prawo do noszenia broni i tak można wymieniać pozostałe narody mieszkające w Europie. Niestety… nie podzielają tej mądrości rządzący w Europie i Polsce politycy lewicowi.

Wciąż nie daje mi spokoju powód opublikowania tej wiadomości akurat dzisiaj. Nie myślę, że to jest skutek zwykłej pomyłki. Myślę sobie coś niepoprawnie, ale nie napiszę. Poczekam z ciekawością…

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.

Petycja do Prezydenta Donalda Trumpa o międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.