Na świecie mordowani są księża

Portal telewizjarepublika.pl zawiadamia o zamordowaniu księdza Bernardin Brou Aka Daniel na drodze między Abengourou i Agnibilékrou. Wikariusz parafii w Koun-Fao wracał samochodem do domu, gdy zatrzymała go jedna z uzbrojonych band, które grasują na Wybrzeżu Kości Słoniowej, by okradać i gwałcić. Duchowny został postrzelony, a gdy napastnicy zorientowali się, że nie miał przy sobie nic wartościowego, strzelili po raz drugi. Przewieziony do szpitala w Agnibilékrou, duchowny zmarł po kilku minutach.

Przy okazji tej wiadomości telewizjarepublika.pl przedstawia bilans mordów na księżach w tym roku i to nie tylko w Afryce. W Afryce zamordowano 6 księży, w Ameryce Środkowej 6 księży, w Azji i Europie zamordowano po 1 księdzu. Smutne to wiadomości. To tylko bilans z tego roku. Podejrzewam, że w latach poprzednich także mordowali źli ludzie księży.

Warto chyba przypomnieć dla kontrastu o Samie Childersie. Sam Childers to chrześcijańskim kaznodzieja, który postanowił nie dać się zabić w Afryce. O tym protestanckim kaznodziei pisałem w kilku wpisach: Sam Childers, protestancki kaznodzieja z karabinem, Sam Childers, protestancki kaznodzieja z karabinem jest w Polsce i został na strzelnicy powitany przez ROMB.

Póki co udało mu się zachować życie, w tym czasie coś robi dobrego dla mieszkańców Afryki. Udało mu się to, bo wziął do ręki karabin i nie słuchał bzdur, że chrześcijan najlepiej jakby był bezbronnym pacyfistą.

Jestem prawie pewny tego, chociaż portal telewizjarepublika.pl o tym nie wspomina, że ci wszyscy zamordowani księża posłuchali diabelskich nauk swojego papieża i byli w niebezpiecznych miejscach bezbronni. Bezbronni czyli nieuzbrojeni, pozbawieni broni, niechętni do zbrojnej obrony swego życia.

Jak już jest tak, że podawane są wiadomości o mordach na księżach, to niech chociaż wybrzmi nauka i przestroga, że bycie bezbronnym, rozbrojonym, pozbawionym broni, to wcale jest nauka chrześcijańska. To nauka piekielna, której efektem jest czasem śmierć zupełnie niepotrzebna.

Która nauka lepsza? Ta o potrzebie bezbronności, czy ta o potrzebie posiadania karabinu przez człowieka? O tym zdecydujcie sami, po owocach, po efektach, nie po słowach. Słowa można konfigurować w dowolnie i pięknie brzmiące kłamstwa.

Gdyby kogoś zainteresował Sam Childers, rekomenduję na dzisiejszy wieczór film o tym niezwykłym człowieku.

Petycja do Prezydenta Donalda Trumpa o międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.