Polskie noże w polskim sklepie czyli polishcustomknives.pl

Jakoś to się tak składa, że poza zainteresowaniem bronią zajmuję się zbieractwem noży. Jakoś tak się dzieje, że te dwa zainteresowania idą razem. Nie myślę, abym był odosobniony w tych upodobaniach, w broniowym polskim świecie.

Od kilku lat staram się wyszukiwać ciekawe noże. Do niedawana żyłem w błędnym przekonaniu, że w Polsce kupienie ciekawego noża jest trudną sprawą. W związku z tym wynalazłem kilka sklepów w USA, w Izraelu i zza morza zamawiałem noże. Szczerze pisząc zdarzało się kupować coś od polskich twórców noży, ale jakoś tak rynek amerykański wydawał mi się znacznie bardziej ciekawy.

Niestety zamawianie noży za oceanem rodzi ryzyko i problemy. Kilka razy zdarzyło się, że gorliwi celnicy kazali mi płacić cło za sprowadzane noże. Zaglądają wścibsko do przesyłek, wąchają co tam kto przesyła, jak cena nabycia noża jest nieco wyższa niż jakiegoś dziadowskiego scyzoryka, trzeba płacić cło i vat. To nie jest przyjemne. Do tego dochodzi problem czasu – przesyłki idą czasem dłuższy czas.

Włosi słyną nie tylko z produkcji strzelb, ale i produkują ciekawe noże. Zdarzyło mi się kiedyś i trafić do Włoch, gdzie kupiłem taki jak powyżej wspaniały egzemplarz noża Lion Steel. Trafiłem tam bez wychodzenia z domu, szukałem tego co mi było trzeba w internecie.

Okazuje się, że noże podrabiają i produkują też Chińczycy. Próbowałem zamawiać noże z Chin, nawet udało się zamówić kilka egzemplarzy. Nie polecam jednak tej drogi. Oszustwo jest cechą obowiązującą w całym komunistycznym świecie, także – a może przede wszystkim – w Chinach. Oszukują w ten sposób, że robią zdjęcia tak, że towar wygląda inaczej, albo po prostu biorą kasę i nie przysyłają noża. Nigdy więcej z komunistycznych Chin nie zamówię noża i wy też tego nie róbcie. Jest lepsze rozwiązanie, polskie!

Ostatnio naszła mnie myśl na kupno noża w Polsce. Stało się to po tym, gdy zobaczyłem na Facebook noże ze składanym ostrzem – polskie. Polski i przepiękne zarazem. Napisałem grzeczne zapytanie o nóż i zadowolony jestem z mojego odkrycia. Już wszystko opisuję ze szczegółami.

Szczerze pisząc nigdy wcześniej się nie spotkałem z nożami ze składanym ostrzem made in poland. Tym bardziej się zainteresowałem tym co odkryłem na Facebook. Poszukiwania ostatecznie doprowadziły mnie do strony sklepu polishcustomknives.pl.

Okazało się, że to zupełnie nowy projekt, wręcz gorący na polskim rynku. Sklep z nożami customowymi, wyłącznie polskich producentów, powstał dosłownie przed miesiącem.

Noże tego rodzaju muszą zainteresować swoim wyglądem. Oko musi wychwycić coś szczególnego, z tego powodu poza stroną sklepu są też zdjęcia na Instagramie. A może zanim trafiłem na Facebooku stronę sklepu, zobaczyłem zdjęcia na Instagramie, sam już nie wiem. Naprawdę jest czym oko nacieszyć. Bez ściemy piszę, spodobały mi się te noże.

Teraz siedzę przed komputerem i wybieram nóż, który pierwszy trafi do mnie.., a jest w czym wybierać. Muszę mieć w swoich zbiorach coś z polishcustomknives.pl. Jak dostanę swój wybrany nóż to wówczas niezwłocznie o nim napiszę.

Są na polishcustomknives.pl noże ekskluzywne – jest czym oko nacieszyć – chociaż może nie zmieszczą się w każdej kieszeni. Myśliwi powinni czym prędzej zajrzeć na polishcustomknives.pl, będą mieli w czym wybierać. Tu zdecydowanie każdy myśliwy bez miauczenia, że za drogo, kupi coś co przyda się na polowanie albo na prezent dla kolegi myśliwego. Są noże taktyczne…, ale co ja będę wam wymieniał, sami popatrzcie na polishcustomknives.pl.

Petycja do Prezydenta Donalda Trumpa o międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.