Po masowym mordzie w Parkland na Florydzie rośnie liczba kobiet uzyskujących pozwolenia na ukryte noszenie broni

Portal thefederalist.com zawiadamia, że po masowym mordzie w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland na Florydzie w lutym tego roku, rośnie liczba kobiet korzystających z kursów posługiwania się bronią.

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek 23.04.2018 r. National Carry Academy stwierdza, że liczba kobiet biorących udział w kursach prowadzonych przez NCA wzrosła od dnia masowego morderstwa w Parkland o 24 procent. W wywiadzie dla The Federalist, dyrektor generalny NCA, Chris Schutrop, powiedział, że coraz więcej kobiet w ciągu ostatnich 3 lat uzyskuje pozwolenia na noszenie broni. Po masowym mordzie w Parkland tendencja stała się szczególnie widoczna. Noszenie broni przez przeszkolone w posługiwaniu się nią kobiety, daje większe szanse na zachowanie bezpieczeństwa – mówił Chris Schutrop.

Od czasu zdarzenia w Parkland liczba pozwoleń na ukryte noszenie broni wydanych po przeszkoleniu przez National Carry Academy wzrosła aż o 120 procent zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. We wcześniejszym czasie mężczyźni otrzymywali większość (66%) pozwoleń na noszenie broni, a obecnie połowę pozwoleń otrzymują kobiety.

(źródło thefederalist.com)


Ciekawy jestem jaka sytuacja jest w Polsce? Ciekawi mnie jak wyglądają proporcje w uzyskiwaniu pozwoleń na broń przez mężczyzn i kobiety. Obserwacja własnego klubu strzeleckiego wskazuje, że kobiety w Polsce stanowią zupełnie niewielki procent pośród posiadaczy pozwoleń na broń. Na podstawie obserwacji mediów społecznościowych także mam wrażenie, że ogromna większość osób zainteresowanych posiadaniem broni to mężczyźni.

Dlaczego tak jest? Nie silę się na wyjaśnienie. Zjawisko posiadania broni w Polsce, jakkolwiek dynamicznie się rozwija, jest w sposób patologiczny uregulowane w przepisach prawa. Myślę, że to właśnie regulacje prawne wpływają na to, że głównie mężczyźni zdobywają pozwolenia na broń.

Oczywiście to nie jest tak, że nie ma w Polsce kobiet z pozwoleniami na broń. Są i nawet od czasu do czasu widzę jakieś filmy za zawodów dynamicznych, gdy kobieta biega po strzelnicy z karabinem. Fajnie by było coś więcej o tym wiedzieć. Może ktoś zna jakąś zawodniczkę, może chciałby z nią zrobić wywiad i zamieścić na trybunie. Bardzo proszę o zainteresowanie tematem.

Bardzo proszę też o pisanie w komentarzach jak ta sytuacja wygląda w waszych klubach strzeleckich i stowarzyszeniach kolekcjonerskich. Administracja zajmująca się wydawaniem pozwoleń na broń nie jest w stanie wygenerować jakichkolwiek danych statystycznych w tym zakresie z systemu policyjnego Broń. Spróbujmy ustalić coś samodzielnie.

 

Polskie noże w polskim sklepie czyli polishcustomknives.pl

Petycja do Prezydenta Donalda Trumpa o międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.