Karabin Mauser 98 perski – na sprzedaż

Armia irańska czy perska, jak kto woli, w okresie przed II wojną światową na swoim wyposażeniu miała karabin Mauser. Karabiny na potrzeby armii perskiej produkowane były przez fabrykę w Brnie w Czechach. Produkcja rozpoczęła się w 1930 r. i trwała do roku 1938. Karabiny zamówił szach Iranu Reza Szah Pahlawi.

Karabiny dla Irańczyków produkowano w 3 rozmiarach, najdłuższa wersja miała 125 cm długości, z lufą o długości aż 74 cm. Odpowiada to modelowi Mauser G 98.

Karabin oznaczony jest w języku, którym posługiwali się Persowie. Na komorze nabojowej bicie wschodzącego słońca oraz lwa z mieczem w prawej łapie. Ten symbol Iranu z okresu monarchii, obowiązywał od XVI wieku aż do rewolucji ajatollahów w 1979 r.

Taki karabin trafił do mnie, w stanie idealnym. Lufa błyszcząca z ostrym gwintem. Wszystko w karabinie jest w stanie kolekcjonerskim. Poniżej fotografie przedstawiające stan karabinu. Kaliber właściwy dla karabinów Mauser czyli 8×57 IS.

Karabin chcę sprzedać wraz z amunicją w ilości około 1000 kulek firmy S&B. Gdyby ktoś chciał nabyć ode mnie ten karabin musi mieć zaświadczenie uprawniające do nabycia broni i być przygotowanym na kupno karabinu oraz amunicji.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny (502525535) lub e-mail (andrzej@turczyn.pl), a poniżej galeria fotografii mojego karabinu.

Polskie noże w polskim sklepie czyli polishcustomknives.pl