Prezydent Wolnego Świata Donald Trump: “prawo do posiadania i noszenia broni palnej nie będzie zagrożone”

Prezydent Donald Trump występując w piątek podczas konwencji Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego Ameryki (NRA) w Dallas, w stanie Teksas, zapewnił, że “tak długo jak będzie prezydentem” gwarantowane przez II poprawkę do Konstytucji “prawo do posiadania broni palnej nie będzie zagrożone.”

Trump, w przemówieniu przypominającym jego wystąpienia na wiecach wyborczych, argumentował, że drakońskie regulacje w dziedzinie posiadania broni palnej nie są gwarancją bezpieczeństwa.

Prezydent wskazał, że największe tragedie “zdarzają się tam, gdzie broń palna jest zakazana”. Przypominając masakrę w Paryżu w styczniu 2015 roku, wyraził opinię, że ataki te można było powstrzymać “gdyby jeden pracownik sklepu, bądź jeden jego klient, miał pistolet”.

Nawiązując do ostatnich ataków terrorystycznych z użyciem pojazdów mechanicznych, Trump sarkastycznie zaproponował: “Zatem trzeba natychmiast zakazać ciężarówek, bagażówek, może wszystkich aut? Co na to powiecie?”

Przemawiając bez pomocy telepromptera i przeskakując z tematu na temat, Trump zaapelował do swoich zwolenników, aby “nie popadali w samozadowolenie” i w listopadowych wyborach do Kongresu głosowali na Republikanów.

Tegoroczna konwencja założonego w roku 1871 roku Krajowego Związku Strzeleckiego (National Rifle Association – NRA) zrzeszającego ponad 5 mln. członków, zgromadziła w Dallas ponad 70 tys. uczestników. Szef NRA Wayne Lapierre mówił, że uczestników konwencji było 80-90 tysięcy.

Powodem tego zainteresowania jest tragedia jaka wydarzyła się w lutym b.r. w gimnazjum w Parkland, na Florydzie, gdzie zwolniony dyscyplinarnie były uczeń tego gimnazjum zamordował 17 osób.

Trump, który prowadził swoją kampanię przed wyborami prezydenckimi pod hasłami obrony konstytucyjnych gwarancji posiadania broni palnej, bezpośrednio po masakrze w Parkland publicznie opowiedział się za podwyższeniem wieku wymaganego do legalnego nabycia tej broni. Opowiedział się też za wprowadzeniem bardziej rygorystycznej kontroli jej potencjalnych nabywców. Jednak tej retoryce nie towarzyszyły żadne zdecydowane działania.

Marne są te depesze PAP. Z jednej strony opisują konwencję NRA, ale i tak w ograniczonym zakresie, z drugiej pokazują załgane fakty, że niechęć w USA do broni. Musiałem usunąć niektóre bzdury i uzupełnić depeszę o fakty. Kto chce czytać to co pisze PAP w oryginale, tu depesza w formacje pdf.

Nie podano w depeszy PAP kilku istotnych informacji. Postaram się je tu przedstawić.

Nie bez powodu napisałem w tytule wpisu, że Donald Trump to Prezydent Wolnego Świata. Wierzę, że tak jest, a to co mówi i robi Donald Trump jest tego dowodem.

Prezydent Trump powiedział na konwencji NRA, że prawo do samoobrony dał ludziom Bóg, że Amerykanie rodzą się wolni, żyją jako wolni i wolnymi będą umierać – to wszystko w kontekście posiadania broni. Powiedział też Prezydent Trump, że jego administracja będzie walczyła w obronie prawa ludzi do posiadania i noszenia broni i to prawo będzie przez niego chronione. Prezydent Trump mówił, że że wierzy w wolność, wierzy w siłę ludzi, podziękował członkom NRA za ich siłę, aktywność i determinację w staniu za prawami danymi ludziom przez Boga, w tym za prawem do samoobrony.

Na konwencji NRA występował nie tylko Prezydent Wolnego Świata Donald Trump, ale i Wiceprezydent Wolnego Świata Mike Pence. To pokazuje jak wielką wagę administracja Trumpa przykłada do prawa ludzi do powiadania i noszenia broni. Oni nie pieprzą komuszych bzdur jak politycy w Polsce, że ludzie nie są gotowi, że później, że kiedyś, że państwo za nas wszystko zrobi, że nas obroni przed bandytą. Prezydenci USA mówią jak mówił Wiceprezydent Pence, że w Białym Domu jest dwóch przyjaciół Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego Ameryki (NRA), że Prezydent Trump i Wiceprezydent Pence stają bez wstydu i bez tłumaczenia się za Drugą Poprawką (prawem ludzi do posiadania i noszenia broni) i za czasów tej administracji prawo ludzi do posiadania i noszenia broni nie będzie naruszone.

Aż dech zapiera w piersiach to co mówią przywódcy najpotężniejszego państwa na świecie. Taki przekaz jest przed Polakami ukrywany lub prezentowany jako gadulstwo ekscentryczny Amerykanów. Ci Amerykanie zaś naprawdę i na poważnie wierzą w osobistą wolność ludzi, w to, że prawa naturalne są od Boga, że pośród nich jest prawo zwykłych ludzi do posiadania i noszenia broni, że te prawa są fundamentem Ameryki, jej potęgi. Potęgi, która jest pochodną siły zwykłych Amerykanów, ludzi w koszulach w kratę.

Jakże to różni się od przekazu, który nam wciskają polskojęzyczni politycy, zarówno ci z tzw. prawa i ci z lewa. Polscy politycy są w porównaniu z tymi przywódcami wolnego świata przedstawicielami myśli marksistowskiej, zamordystami dążącymi do totalitarnej nad nami władzy, dla których prawa naturalne czy prawa Boże, w tym prawo do samoobrony, wolność obywatelska, prawo do broni, są wyłącznie słowami bez praktycznego znaczenia. Nie można słuchać tego co mówią prezydenci USA, nie porównując ich do miejscowych tzw. polityków.

Zazdroszczę Amerykanom ich Prezydentów, zazdroszczę im NRA. Z tego powodu proszę o to abyście się angażowani społecznie. Politycy w Polsce sami dla nas nic nie zrobią, mogą nam co najwyżej skrócić smycz, zacisnąć obrożę i nałożyć kaganiec. Słuchając tego co mówią Prezydent i Wiceprezydent USA na konwencji wielkiej organizacji promującej dostęp każdego praworządnego człowieka do broni, widzę, że jesteśmy w Polsce poddanymi, niewolnikami, którzy muszą skruszyć założone nam kajdany.

Póki Polacy nie złączą prawa do broni z podmiotowością obywatelską, wolnością osobistą i nie zrozumieją, że te sprawy są nierozłączne, póty będziemy tylko poddanymi, nigdy obywatelami we własnym państwie.

Poniżej kilka filmików z konwencji NRA:

Wystąpienie Prezydenta Trumpa w całości:

Wystąpienie Wiceprezydenta Penca w całości:

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.

Polskie noże w polskim sklepie czyli polishcustomknives.pl