W konwencji Narodowego Stowarzyszania Strzeleckiego Ameryki (NRA) w Dallas udział wzięło ponad 87 tysięcy uczestników

Rzeczniczka prasowa National Rifle Association (Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki) Dana Loesch zawiadomiła na twitter, że w dorocznej konwencji NRA w Dallas padł rekord uczestników. Uczestniczyło w niej 87 154 osoby.

W konwencji udział wziął Prezydent Donald Trump oraz Wiceprezydent Mike Pence co sprawiło, że w pewnych elementach imprezy zakazana była broń palna. Takie warunki stawiała ochrona prezydentów Secret Service. Nie podobało się to wielu uczestnikom konwencji.

Jak podaje na Facebook blog Hoplofobia, tradycyjnie przynajmniej połowa uczestników imprezy była uzbrojona w prywatną broń palną. Dana Loesch, rzeczniczka NRA, miała przy udzie pistolet kaliber 9 mm, gdy przemawiała z wysokości podium.

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi uzbrojonych cywilów w jednym miejscu i zero mordów. Zgodnie z hoplofobiczną “logiką” posiadana broń przez uczestniczących w konwencji Amerykanów powinna zamordować znaczną ilość osób. Niestety dla szamanów religii nienawiści do broni tak się nie stało. Ich zaklęcia nie zadziałały, o czym uprzejmie zawiadamiam.

Podziwiam zaangażowanie społeczne Amerykanów. Może jest ich znaczenie więcej niż Polaków, ale jestem pewny, że to nie tylko ta sprawa przekłada się na to, że tam obywatele walczą o swoje sprawy. Uczmy się zaangażowania w pracę społeczną dla Polaków. Ten dziadowski rząd prędzej czy później odejdzie, a społeczne mechanizmy gdy się pojawią, pozostaną.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.