Z cyklu broń ratuje życie: 70-cio letnia kobieta obroniła się przed włamywaczem przy pomocy broni po matce

Filadelfia, Pensylwania, USA. 70-cio letnia Maxine Thompson obudziła się o 4,30 rano, w sobotę 5 maja 2018 roku. Usłyszała głośny hałas. Wyjrzała przez okno i zobaczyła mężczyznę walącego w jej drzwi i usiłującego wedrzeć się do jej domu. Wołała aby przestał, nie zareagował na krzyki, rozbił okno i wszedł do domu. 

Wtedy Maxine Thompson sięgnęła po broń, którą miała po swojej matce i strzeliła kilka razy w kierunku napastnika. Na krzyki włamywacz nie reagował, ale na strzały zareagował natychmiast. Uciekł tak szybko jak tylko zdołał.

Po uciecze z miejsca włamania zadzwonił na policję twierdzą, że został postrzelony. Rzeczywiście miał ranę postrzałową ramienia. Policja postąpiła z nim należycie, a mianowicie został aresztowany.

(źródło dailycaller.com)

Cóż tu komentować. Pamiętajcie po prostu, że broń w rękach praworządnego obywatela ratuje mu życie. Im obywatel starszy, tym bardziej mu broń potrzebna. W Polsce dążenie jest odwrotne. Starszemu człowiekowi zabrać broń, bo niedowidzi, bo niedosłyszy, bo nadciśnienie i tak dalej. Polska pod względem dostępu do broni ma kompletnie odwrócone wartości. Dobre jest nazywane złym, ale nieustanne powtarzanie sprawia, że ogłupianie ludzi przynosi oczekiwane przez zamordystów efekty.
Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.