Apel do uczciwych urzędników, funkcjonariuszy – przyślijcie mi ministerialny projekt ustawy o broni i amunicji do użytku cywilnego

Wiem to z całą pewnością, że MSWiA przygotowuje projekt ustawy o broni i amunicji. Ta ustawa ma się nazywać o broni i amunicji do użytku cywilnego. Pytałem o ten projekt już kilka razy, ale mnie po prostu olewają w MSWiA. Tak po prostu i bezczelnie nie udzielają odpowiedzi. Proszę oto przykład ostatni, e-mail wysłany 5 kwietnia 2018 roku, odebrany, ale nie zostałem zaszczycony kolejną informacją bez treści, kolejną ściemą i unikaniem odpowiedzi na temat. Tym razem po prostu nie odpisali niczego.

Mam sygnały, że jest takie polecenie aby utrzymać prace nad tym projektem w tajemnicy, aby nie było przecieków. To nie jest normalne i nie jest przypadkowe – projekt ma być wsteczny i kierownicy MSWiA chce uniknąć publicznej krytyki.

Co im mogę zrobić? NIC! Przepisy prawa wprawdzie nieudostępniania informacji publicznej traktują jako przestępstwo, ale przecież nikt niczego w tym kraju nie zrobi politycznemu przełożonemu tych co przestępstwa mają ścigać. Żyjemy przecież w postkomunie, czyli państwie w którym prawo nie tyka rządzących.

Art. 23. Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Tak brzmi przepis ustawy o dostępie do informacji publicznej, ale to tylko teoria. W państwie rządzonym przez, i tu uwaga, Prawo i Sprawiedliwość – ta teoria w praktyce nie działa. W związku z tym nie mam zamiaru pisać żadnych zawiadomień, szkoda mi czasu i nerwów.

Mam jednak prośbę i apel do uczciwych urzędników, funkcjonariuszy, którzy mają ten dokument. Może ktoś w państwie PiS jest uczciwy wobec obywateli i odważny osobiście, że udzieli mi tej informacji, którą prawo nakazuje MSWiA przekazać, ale w tym przypadku bezskutecznie.

Szanowni Państwo, Polacy potrzebują poznać treść tego projektu, chcemy wiedzieć co w zaciszu gabinetów rząd PiS kombinuje. Jestem pewny, że Polacy mają prawo poznać jego treść i to bez zbędnej zwłoki, zanim zostaniemy zaskoczeni przyspieszoną procedurą legislacyjną i kagańcowymi przepisami.

Proszę i apeluję do waszych sumień, do elementarnej uczciwości, do lojalności wobec Polaków i Polski. Przecież wy nie pracujecie dla tych, którzy akurat dzisiaj rządzą oni kiedyś odejdą.

Proszę, przyślijcie mi ten projekt. Można mi go wysłać anonimowo na adres andrzej@turczyn.pl Nie muszę wiedzieć kogo mam chwalić i o kim mam myśleć dobrze. Pomóżcie proszę.

Przecież ten projekt nie jest dla mnie, nie dla mojej sprawy, a dla sprawy Polski i Polaków. Nie proszę dla siebie, proszę naprawdę dla setek tysięcy Polaków, którzy posiadają pozwolenia na broń i bronią się interesują.

Czytelników mojego bloga, wszystkich zainteresowanych bronią palną, a nawet tych, których broń nie interesuje. Wszystkich ludzi dobrej woli proszę o rozpowszechnianie tego wpisu, może w ten sposób przeczyta go jakiś uczciwy urzędnik, który ma na kopię tego projektu i zechce mi go przysłać.

Może moja prośba nie jest typowa, ale z całą pewnością prawe i sprawiedliwe nie jest olewanie wniosków obywatela o udzielenie mu informacji publicznej. Cóż mam robić? Korzystam z mojej trybuny i wołam, szukając uczciwych urzędników.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.

Polskie noże w polskim sklepie czyli polishcustomknives.pl