W miejsce Browninga HP turecki Tisas Regent BR9 lub Zig-14

W lutym tego roku zawiadamiałem o tym, że Browning zakończył produkcję pistoletów Browning HP. Naiwnie myślałem, że pistolet odchodzi do historii. Okazuje się, że rynek w tej sprawie nie znosił pustki.

Na początku kwietnia tego roku, zatem niespełna dwa miesiące po cichym wycofaniu się Browninga z produkcji legendy, rynek amerykański zaczyna zdobywać klon Hi Powera, w wykonaniu tureckiej firmy Tisas, pistolet Regent BR9. W warunkach europejskich oznaczony jako ZIG 14.

Identyczny jak HP na zewnątrz oraz tożsamy danymi technicznymi. Magazynek bez zmian trzynastoosobowy. Lufa 118 mm albo 4,6 cala po amerykańsku. Pistolet zasilany amunicją 9×19 mm. Waga broni około 900 gram. Ciężar spustu 2,5 kilograma.

Gdyby znalazł się w Polsce dystrybutor tej broni, to chętnie przyjmę taki pistolet do przetestowania, napiszę piękną opinię.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.