USA, Teksas, Santa Fe – 17-letni uczeń zastrzelił w szkole – strefie wolnej od broni (gun free zone) – 10 osób

O masowy mord z piątku, w szkole średniej w Santa Fe w Teksasie 10 osób i ranienie dziesięciu innych podejrzany jest jej uczeń – poinformował gubernator Teksasu Greg Abbott.

Według niego, do dokonania zbrodni użyto strzelby i rewolweru, które miał w legalnym posiadaniu ojciec podejrzanego. To “jeden z najohydniejszych ataków, jakich doznały w historii teksaskie szkoły” – zaznaczył Abbott. Poinformował też, że w domu sprawcy i w jego samochodzie oraz wokół szkoły znaleziono ładunki wybuchowe, w tym butelkę z płynem zapalającym.

Santa Fe leży około 50 kilometrów na południowy wschód od Houston.

Zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciel organów egzekwowania prawa powiedział agencji AP, że podejrzany to 17-letni Dimitrios Pagourtzis. Jak ustaliła AP, jest on zawodnikiem szkolnej drużyny futbolu amerykańskiego i występuje w zespole tanecznym miejscowej parafii prawosławnej.

Spośród przebywających w szpitalach rannych dwie osoby są w stanie krytycznym – poinformowali przedstawiciele tych placówek. (PAP)

Pozostawienie tej wiadomości tylko w takiej treści, co jest powszechne w medialnym przekazie, nie jest zadowalające. Gdyby nie to, że na podstawie tego rodzaju wiadomości podnoszą się głosy, że to dostęp do broni palnej jest przyczyną takich zjawisk, może by wystarczyło. Jest jednak tak, że na podstawie tylko takich informacji budowany jest społeczny obraz zniechęcenia do broni palnej. Z uwagi na to, warto poszukać nieco więcej, a okazuje się bardzo szybko, że tu nie broń była problemem.

Zacznijmy od idei, bo o tego zaczyna się wszystko. Młodociany morderca Dimitrios Pagourtzis był wyznawcą idei zbrodniczych. Na jego profilu w jakimś medium społecznościowym amerykańscy internauci bez problemów odnaleźli to, co daje światło na zawartość jego durnej głowy. Jakieś gwiazdy z sierpem i młotem, jakieś diabelskie symbole, jakiś krzyż nawiązujący do zbrodniczej idei nazizmu, napis na koszulce, urodzony do zabijania.

Moim zdaniem wiele zdaje się być jasnym. On zabijał, nie z tego powodu, że zabrał broń swojemu ojcu. On zabijał, bo wpuścił do swojej głowy jakieś niewyobrażalne rzeczy, które spowodowały, że ukradł broń i poszedł zabijać. W efekcie fakty są takie, że kolejny wyznawca ludobójczych idei zaatakował i będzie to powód aby idee zakazu broni niesione przez ludobójców usiłować wdrażać w Ameryce i na całym świecie. Powtórzę to co pisałem przy okazji mordu w szkole na Florydzie: Masakra w Santa Fe w Teksasie to konsekwencja obłędu i lewicowych “ideałów” mordercy, a nie Drugiej Poprawki do amerykańskiej Konstytucji. To pierwsza sprawa.

Kolejna jest taka, na którą zwrócił uwagę John Lott. Kolejna masakra w szkole, kolejne miejsce gdzie noszenie ukrytej broni jest zakazane. Kolejna szkoła gdzie nauczyciele zakazali noszenie broni w ukryciu. Policja okazała się niewystarczająca.

Szkoła w Santa Fe gdzie doszło do mordu, była bezpieczna bo nauczyciele zakazali noszenia broni ukrytej. Jestem pewny, że właśnie tak uzasadniano powód zakazu noszenia broni w ukryciu. Okazało się, że do zakazu zastosowali się wszyscy, poza mordercą. Po co był ten zakaz, w czyim został ustanowiony interesie?

W Europie mamy taką samą argumentację. Tylko ustanawiane przez biurokratów zakazy idą znaczenie dalej. W USA jest Druga Poprawka do Konstytucji i trudno jest po nią sięgnąć. W Europie czy Polsce wszystko mogą z nami zrobić biurokraci.

Antidotum na tego rodzaju zdarzenia nie są zakazy skierowane do praworządnych posiadaczy. Lekarstwo to prawo do posiadania i noszenia broni w celu obrony własnej. Każdy człowiek musi mieć prawo i narzędzia do obrony w chwili i miejscu ataku.

Proszę o rozpowszechnianie mojego wpisu, bo jestem przekonany, że przekazuję prawdziwe tezy, które niestety nie docierają do powszechnego odbiorcy.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.