Straż Graniczna kupuje pistolety, nie będzie to polska broń

Portal Milmag.pl zawiadamia, że 15 maja Biuro Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej opublikowało informację z otwarcia ofert na zakup 1600 pistoletów samopowtarzalnych w ramach zamówienia podstawowego, z opcją na dostarczenie dodatkowych 600 sztuk zwiększających ogólną liczbę broni do 2200. Samo postępowanie zostało ogłoszone 3 kwietnia tego roku. Podczas otwarcia ofert Straż Graniczna poinformowała, że na zamówienie podstawowe zarezerwowano 3 844 000 zł.

Swoje oferty w postępowaniu zgłosiły dwie spółki: Zbrojownia z Piątnicy i Kaliber z Warszawy. Obie propozycje uznano za ważne, podmioty zadeklarowały dostawy broni do 14 grudnia 2018, jak też 10-letnią gwarancję na pistolety. Także warunki płatności zostały uznane za zgodne z projektem umowy.

Oferta Zbrojowni w ramach zamówienia podstawowego na 1,6 tys. pistoletów została wyceniona na 2 670 304 zł (1668,94 zł za komplet), zaś łącznie z opcją zwiększającą ich liczbę do 2,2 tys. na 3 589 276 zł (1631,49 zł za komplet). Biorąc pod uwagę specyfikację broni można uznać, że spółka z Piątnicy zaoferowała Straży Granicznej bezkurkowy pistolet samopowtarzalny CZ P-10C. (źródło milmag.pl)


W ramach komentarza mam takie spostrzeżenie. Mija miesiąc za miesiącem, a pistoletu PR-15 Ragun jak nie było tak nie ma. Czas jest czymś co bezpowrotnie mija. Zaręczam własnym doświadczeniem, że ten pistolet daje nadzieje. Niestety z jakiegoś ważnego powodu nie możemy się doczekać, aby nadzieja została spełniona.

Czy zdajecie sobie z tego sprawę, że w Polsce nie produkuje się pistoletów? Ta wiadomość jest naprawdę kiepska. Ale cóż… Rynek cywilny tak naprawdę dopiero zaczyna się rozwijać, a pewne procesy wymagają czasu. Niestety rząd PiS nie dba o tą część rynku, bo oto zbliża się ustawa tworzona przez urzędników o mentalności kapo. Oni nam zakażą znacznie więcej niż zakichana unia każde nam zakazać.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.

FN Browning HP na sprzedaż