W Liege w Belgii marsz z białymi balonikami dla upamiętnienia trzech ofiar dżihadysty – czy Europejczycy to kompletni idioci?

Niemal 3 tysiące osób, w większości ubranych na biało, uczestniczyło w niedzielę w Liege we wschodniej Belgii w marszu upamiętniającym trzy ofiary śmiertelne ataku dżihadysty; do zamachu przyznała się organizacja Państwo Islamskie (IS).

Sprawca – urodzony w Belgii 31-letni Benjamin Herman, recydywista – stał się w więzieniu radykalnym wyznawcą islamu, a celem jego ataku była policja. We wtorek zabił w Liege dwie policjantki i przypadkowego mężczyznę siedzącego w samochodzie nim sam został zastrzelony przez antyterrorystów. Rannych zostało też czterech policjantów, w tym jeden ciężko.

Uczestnicy niedzielnego marszu – krewni i koledzy ofiar, a także mieszkańcy Liege – przeszli ulicami centrum miasta. Złożyli białe róże na miejscu zamachu, a na zakończenie wypuścili w powietrze setki białych balonów.

“Uważam obecność tu za ważną, chodzi o wsparcie rodziny, o to, by pokazać, że jesteśmy razem, by ich wesprzeć” – powiedziała agencji AFP Marie Pousset, jedna z uczestniczek marszu. “Wiele emocji, bólu, smutku, lecz jednocześnie dobrze jest widzieć, że ludzie się zmobilizowali, że odpowiedzieli na apel” – zaznaczył inny uczestnik marszu Cedric Callenaere.

“Biały marsz” zorganizowano z inicjatywy klubu gry w kule, do którego należał Cyril Vangriecken – młody człowiek zastrzelony przez terrorystę.

Pogrzeby dwóch policjantek – 54-letniej Lucile Garcii i 44-letniej Sorayi Belkacemi – odbędą się 5 czerwca w Liege. Weźmie w nich udział przedstawiciel króla Belgów Filipa I, członkowie rządu, władze lokalne i policjanci z całej Belgii. Vangriecken zostanie pochowany w poniedziałek. (PAP)


Jestem więcej niż pewny, że takie manifestacje nic nie dają, a nawet są śmieszne w oczach ludzi trzeźwo myślących. Czy maszerowanie w ubraniu na biało z białymi różami i takimiż balonikami może wywołać jakąś refleksję u zakutanych na czarno dzikusów z nożami zębach i karabinami w łapach? Dżihadyści nie mogą wytrzymać ze śmiechu, albo z pogardą obserwują słabych i bezwolnych głupców. W oczach brodaczy taki spencerek może wywołać politowanie i zachętę do dalszych mordów. Słaby i niezdolny do samoobrony sam prowokuje bezwzględnego mordercę do ataku.

Oczywiście to co uskuteczniają Belgowie nie jest przekazem, który może do brutalnych morderców dotrzeć. To takie jaja wyrażające ogłupienie i dokumentne zidiocenie w tamtej części Europy. Taki marsz to jednoznaczny komunikat, ale ostanie ducha tego kto na biało z balonikiem spaceruje. To nie jest stanowczy komunikat skierowany do zdemoralizowanego mordercy.

Moim zdaniem reguła w komunikacji jest taka, że należy porozumiewać się językiem zrozumiałym dla odbiorcy komunikatu. W przypadku morderców komunikatem najlepszym byłby pokaz siły, zdolności do samoobrony. Może mogłaby to wystawa broni, może zawody strzeleckie, może marsz z wezwaniem do nauki strzelania. Dobrym komunikatem byłoby to co pokazałoby zdeterminowanych ludzi zaopatrzonych w narzędzia zdolne do powstrzymywania zdziczałych terrorystów, ale nie maszerowanie w białych ubrankach z białymi różami i balonikami.

Europa w tamtej część jest zgubiona, kompletnie zidiociała. Zgubił ją socjalizm, zgubiło ją zaufanie politykom, którzy obiecują to co niewykonalne, czyli bezpieczeństwo w każdym wymiarze. W zamian za te obietnice Europejczycy oddali wolność, prawo do samoobrony, narzędzia umożliwiające odparcie ataku. W zamian za słowa zakłamanych polityków Europejczycy oddali swoje prawa i niezbędne do sprawowania tych praw przedmioty.

W Polsce trwają zakrojone na szeroką skalę przygotowania, aby świadomość Polaków była taka sama. Rządzą nami tacy sami socjalistyczni kłamcy. Politycy obiecujący swoimi ustami co tylko im przyjdzie do głowy. W zamian za obietnice chcą byśmy nie domagali się praw do brony i narzędzi do obony. Czy osiągną sukces? To wciąż jeszcze zależy tylko od was Polacy. Uwierzycie socjalistom – przegraliście. Zrozumiecie, że każdy z wam musi mieć osobiste prawo do samoobrony i narzędzie – broń palną – do gwarantowania własnego bezpieczeństwa – może jeszcze będzie nadzieja.

Jak uwierzycie rządzącym lewakom, pozostaną wam tylko marsze z białymi różyczkami i balonikami. Przekonacie się sami.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.