Rosyjska Flota Bałtycka zapowiada ochronę mundialu – apeluję do US Navy aby ochraniała nas przed tymi “ochroniarzami”

Okręty rosyjskiej Floty Bałtyckiej stacjonującej w rejonie Kaliningradu i Petersburga będą prowadzić patrole na Bałtyku podczas mistrzostw świata piłki nożnej, rozpoczynających się 14 czerwca. Armia angażuje także siły ochrony wybrzeża w tym regionie.

Dziennik “Izwiestija” podał, że siły te mają ochraniać obiekty piłkarskich mistrzostw świata przez atakami terrorystycznymi i zapewniać bezpieczeństwo turnieju.

Na wybrzeżu Zatoki Fińskiej rozmieszczone są baterie zestawów rakietowych Pancyr. Za bezpieczeństwo wybrzeża w obwodzie kaliningradzkim, sąsiadującym z Polską, ma odpowiadać 44. dywizja obrony przeciwlotniczej Floty Bałtyckiej. W skład tej dywizji wchodzi m.in. 183. pułk rakietowy, który w maju został objęty sankcjami USA.

“Izwiestija” podkreślają, że w obwodzie kaliningradzkim istnieje silna grupa marynarki wojennej. W szczególności w skład 128. brygady okrętów podwodnych wchodzi niszczyciel Nastojcziwyj, okręty: Nieustraszimyj i Jarosław Mudryj oraz korwety: Stierieguszczij, Soobrazitielnyj, Stojkij i Bojkij. Marynarka wojenna ma też to dyspozycji kuter patrolowy Raptor i kuter przeciwdywersyjny Graczonok. Grupy patrolowe będą kursować wzdłuż wybrzeża – zapowiadają “Izwiestija”.

Według gazety zadania ochrony Petersburga z morza będą pełnić okręty grupy taktycznej zwalczania okrętów podwodnych: Zielenodolsk, Ugrienoj i Kazaniec, a także okręty podwodne: Wyborg i Dmitrow. Wraz z okrętami w skład 105. brygady ochrony rejonu wodnego wchodzi oddział sił specjalnych specjalnie wyszkolony do walki z terrorystami.

W Kaliningradzie odbędą się cztery mecze mistrzostw świata, w Petersburgu – siedem.


Ruscy tak się zaangażowali ochroną mistrzostw świata, że wyprowadzają okręty wojenne i siły rakietowe zupełnie jak na wojnę. Przecież to jawna prowokacja i przygotowywanie się do jakiejś zadymy. No cóż, Ruscy lubią wywoływać wojny podczas imprez sportowych.

Apeluję do US Navy aby nam na Bałtyk przysłano jakiś lotniskowiec wraz z okrętami towarzyszącymi. Może być także pod pretekstem ochrony, np. wolności żeglugi i wolności dostępu do polskich portów. Niech sobie Bałtyk będzie patrolowany, im więcej patroli tym bezpiecznej, też na mistrzostwach świata w piłkę nożną…

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.