Rządzą nami wiernopoddańczy Watykanowi pobożni euroentuzjaści, wyznawcy socjalizmu i lewicy

2018-06-04 13:19 (PAP) Premier: polska wizja Europy wpisuje się w wizję papieża Franciszka (opis)

Polska wizja zjednoczonej Europy wpisuje się w idealny sposób w wizję Europy papieża Franciszka, myślimy bardzo podobnie w większości tematów – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki na konferencji w Watykanie po audiencji u papieża.

Morawiecki został w poniedziałek przyjęty w Stolicy Apostolskiej na audiencji u papieża Franciszka, która trwała ponad pół godziny. Po audiencji premier wręczył papieżowi prezenty, w tym ikonę, koszulkę piłkarskiej reprezentacji Polski z podpisami zawodników z numerem 100 i napisem “Franciszek”, obraz z kardynałem Stefanem Wyszyńskim oraz zdjęcie z papieżem Piusem XI; był on – jak mówił premier – jednym z dwóch oficjalnych przedstawicieli, którzy nie opuścili Warszawy w trakcie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. Szef rządu spotkał się także z sekretarzem stanu Watykanu kardynałem Pietro Parolinem.

Podczas briefingu dla dziennikarzy premier ocenił rozmowę z papieżem Franciszkiem jako “ciepłą i serdeczną”. Wśród tematów rozmowy wymienił m.in. pomoc ludziom w okolicznościach niższego wzrostu gospodarczego oraz zagrożenia “zoligarchizowanego” systemu społecznego.

“Opowiedziałem papieżowi o naszej drodze wychodzenia z komunizmu, z postkomunizmu, bardzo wiele z tych naszych doświadczeń, a właściwie wszystkie papieżowi się podobały. Mówiłem także o naszych programach społecznych połączonych z walką z przestępczością podatkową” – powiedział Morawiecki.

Szef rządu mówił też, że rozmowa z papieżem dotyczyła również bieżącej sytuacji w Rosji i na Ukrainie, a papież – jak relacjonował premier – szczególnie zainteresował się tym, jak Polska stara się rozładowywać napięcia w tej części Europy.

“Była to niezwykle ciepła rozmowa, rozmawialiśmy trochę na tematy osobiste, (…) papież Franciszek pytał o naszą rodzinę, ale też o tematy ogólnoeuropejskie” – mówił premier.

“Tak jak nasz wielki Polak papież Jan Paweł II mówił, że Europa potrzebuje dwóch płuc, to papież Franciszek chyba idzie jeszcze dalej, jeśli mogę tak powiedzieć, bo chce zjednoczonej Europy, ale Europy bardzo różnorodnej. Ta wizja Europy jest bardzo bliska wizji Europy, którą my reprezentujemy” – dodał.

Morawiecki relacjonował, że w trakcie spotkania papież użył porównania, że jedność europejska nie może być “jak doskonała kula”, tylko jak “spójny wielościan”.

“My tak chcemy budować Europę ojczyzn, ale jednocześnie tę tożsamość naszych państw, narodów chcemy utrzymywać, podtrzymywać i pielęgnować i muszę powiedzieć, że nawet byłem trochę zaskoczony, jak bardzo mocno papież Franciszek potwierdził, że ta nasza polska wizja zjednoczonej Europy, ale Europy ojczyzn w idealny sposób wpisuje się w jego wizję Europy” – podkreślił szef rządu.

Morawiecki ocenił, że z papieżem Franciszkiem mówili “jednym głosem”, jeśli chodzi o stosunek do UE i Brukseli. Według premiera papież z dużym uznaniem wypowiadał się na temat polityki solidarności oraz polityki prorodzinnej polskiego rządu.

Rozmowa – jak zaznaczył szef rządu – dotyczyła także kwestii tożsamości europejskiej. “Niezwykle się cieszę, że papież postrzega Polskę jako filar budowy wartości Europy XXI wieku, bo ja też tak patrzę na Europę jako na kontynent wielkiej nadziei, który potrzebuje swoistego renesansu” – dodał Morawiecki.

Samą rozmowę premier ocenił jako “budującą i krzepiącą”. “Cieszę się, że z głową Kościoła katolickiego myślimy tak bardzo podobnie, właściwie można powiedzieć w ogromnej większości tematów identycznie” – dodał.

Szef rządu pytany, jakie stanowisko przedstawił w trakcie rozmowy Franciszek w sprawie migracji, odpowiedział, że papież widzi tę kwestię “dokładnie tak samo” jak polski rząd. “Papież absolutnie zgadza się z naszą polityką” – powiedział premier.

Morawiecki relacjonował, że papież był także zainteresowany sprawą Ukrainy i utrzymania jej integralności. Premier poinformował, że w trakcie rozmowy mówił m.in. o przyjmowanych w Polsce migrantach z Ukrainy, Czeczenii czy Uzbekistanu.

Na zakończenie wizyty w Watykanie premier wraz z rodziną złożył również kwiaty oraz modlił się przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra. Była to pierwsza wizyta Morawieckiego w Watykanie w roli szefa rządu.

2018-06-04 13:38 (PAP) Polityka prorodzinna, klimat i uchodźcy tematami rozmowy Morawieckiego z papieżem

Tematem rozmów premiera Mateusza Morawieckiego z papieżem Franciszkiem na audiencji, a następnie z jego współpracownikami była polityka prorodzinna, kwestie klimatyczne i przyjmowanie uchodźców – poinformował Watykan w wydanym w poniedziałek komunikacie.

Podczas wizyty premier Morawiecki spotkał się również z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem, któremu towarzyszył szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Paul Richard Gallagher.

W komunikacie Watykan poinformował, że “w trakcie serdecznych rozmów podkreślono istniejące dobre relacje dwustronne między Stolicą Apostolską i Polską, a także owocną współpracę między Kościołem i państwem”.

“Poruszone zostały niektóre kwestie, będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, jak polityka rodzinna i ochrona stworzenia w związku z konferencją ONZ na temat zmian klimatycznych w Katowicach w grudniu 2018 roku oraz niektóre kwestie o charakterze etycznym” – dodano w oświadczeniu.

Ponadto odnotowano, że omówiona została “sytuacja europejska i międzynarodowa, ze szczególnym odniesieniem do przyjmowania uchodźców i zaangażowania polskiego rządu na rzecz uchodźców z Ukrainy i Bliskiego Wschodu”. (PAP)


Czy mam coś tłumaczyć, czy też każdy już wszystko zrozumiał? Na wszelki wypadek kilka zdań napiszę.

Czeka nas Polska urządzona na wzór oczekiwań papieża z Watykanu, tj. Polska gdzie całuje się na powitanie w rękę homoseksualistę, gdzie wręcza się najwyższe ordery aborcjonistom. Będą uchodźcy i co z tego, że pośród nich będą islamscy terroryści. Nie będzie Polski narodowej, będzie Polska wymieszana kulturowo. Będzie jeszcze więcej socjalizmu, a może i komunizm chiński implementujemy, wszak papież i premier wyjątkowo ciepło mówią o Chinach. Będzie całkowite rozbrojenie, będą wspólne siły zbrojne europejskie. Będzie Rosja naszym przyjacielem. Będzie nasz wróg numer jeden Ameryka. Będzie wieczna przyjaźń z chińskim komunizmem. Będzie papież Franciszek papieżem wszystkich religii na świecie, będzie premier rządził całym światem, jak jaki…! No może trochę się rozpędziłem w tym moim pisaniu, ale z całą pewnością bardzo niewiele i to pod sam koniec.

Zastanawiam się co jeszcze musi się wydarzyć aby Polacy zrozumieli i zobaczyli, że czeka nas coś straszliwego pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Jakże ja się wstydzę, że wyrażałem kiedyś poparcie tym skrajnym lewakom. Tak skrajnym, bo papież to skrajny lewak i co do tego tylko ludzie nieuczciwi w wymianie myśli nie mają wątpliwości. Wizja Morawieckiego i wizja papieża idealnie się pokrywają. Moim zdaniem oznacza to, że czeka nas to co jest w wizji papieża, a nie to co sobie wyobrażamy mówiąc Polska, prawica, patriotyzm.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.