Premiera polskiego karabinka AR-15

Jak zawiadamia magazyn milmag.pl 8 czerwca 2018 na strzelnicy FSO w Warszawie odbyła się medialna prezentacja polskiej rodziny klonów karabinka AR-15 kal. 5,56 mm. Karabinki produkowane przez radomskie zakłady Pioneer Arms (PAC).

Karabinki PAC-15 sprzedawane będą w pięciu wariantach, o lufach długości 267, 368, 406, 457, a także 508 mm (10,5-, 14,5-, 16-, 18- i 20-calowych). Pierwsze 4, to konstrukcje kompletowane z kolbami polimerowymi o regulowanej długości, oraz lekkimi aluminiowymi łożami Aero Precision, pokrytymi otworami standardu M-Lok. Są to jedyne elementy pochodzące z zagranicy obecne w tej broni. Polimerowe chwyty pistoletowe oraz urządzenia wylotowe typu A2, podobnie jak pozostałe elementy broni, wytwarzane są w Polsce. Więcej szczegółów na milmag.pl

Odnotowuję z zadowoleniem, że polski producent broni rozszerza swoje możliwości. Oby więcej i oby szybciej. Niestety zadowolenie z tej premiery zbiega się z kagańcowym projektem ustawy o broni, który pokazałem wczoraj. Gdyby ten projekt, którego wprawdzie nie ma ale gdyby jakimś cudem okazało się, że jednak jest, wszedł w życie – firma Pioneer Arms i wszyscy inni producenci broni nie będą mieli czego sprzedawać w Polsce. Pięknie rozwijający się rynek broni zostanie zaduszony kagańcowym prawem cofającym Polskę do czasów ciemnego PRL. To chyba oczywiste, że obecny dynamiczny rozwój rynku broni palnej jest ściele związany z liberalizacją prawa, która miała miejsce w 2011 roku.

 

CZ Tactical Sport – pistolet na sprzedaż

FN Browning HP na sprzedaż