Brutalni przestępcy posiadają nielegalnie broń palną – dowód tej tezy z Irlandii

2018-06-12 16:22 (PAP) Irlandia/ Policja wciąż bada sprawę morderstwa 35-letniego Polaka

Irlandzka policja wciąż próbuje ustalić motyw ataku na polską rodzinę w okolicach miejscowości Ballincollig w hrabstwie Cork, w wyniku którego zginął 35-letni Mikołaj W. Żona ofiary twierdzi, że sprawcy porozumiewali się biegłym angielskim.

W rozmowie ze śledczymi przebywająca nadal w szpitalu kobieta opisała szczegóły ataku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę. Czterej zamaskowani mężczyźni włamali się do domu i brutalnie zaatakowali Polaka, a także ciężko ranili ją samą, m.in. w głowę, twarz i dłonie. W domu przebywała wówczas także dwójka dzieci pary – w wieku trzech i pięciu lat – oraz trzydziestokilkuletnia współlokatorka, która zdołała uciec przez okno.

Według informacji dziennika “Irish Independent” po przybyciu na miejsce policjanci znaleźli ciężko rannego Polaka na podjeździe do posesji. Mężczyzna próbował się z nimi komunikować, ale nie był w stanie tego zrobić ze względu na odniesione rany. Później zmarł w szpitalu.

W toku śledztwa policjanci odnaleźli spalony wrak samochodu BMW3, którym przemieszczali się sprawcy. W pojeździe była broń palna, którą zabezpieczono i która zostanie poddana dalszym badaniom.

Jak podają lokalne media, Polak mieszkał w Irlandii z rodziną od wielu lat i świadczył m.in. usługi ogrodnicze. Według wstępnych ustaleń policji nie był karany. Na tym etapie śledztwa motyw zbrodni pozostaje niejasny.

Irlandzka policja Gardai wciąż poszukuje świadków zabójstwa i osób, które feralnej nocy znajdowały się w okolicy i mogły widzieć biały samochód sprawców. W internecie opublikowano m.in. apel wideo w języku polskim, skierowany do polskiej społeczności w Irlandii.

Osoby, które mogą mieć informacje o istotnym znaczeniu dla śledztwa, proszone są o kontakt z lokalnym posterunkiem policji pod numerem (353) 21 4946200 lub anonimową linią (353) 1800 666111. Podczas internetowej zbiórki pieniędzy na pomoc dla rodziny zmarłego udało się już zebrać ponad 6 tys. euro.

Nie ma innej możliwości na powstrzymanie złego człowieka z nielegalną bronią.

Jedyna metoda to posiadanie własnej broni. Nie da się powstrzymać gwałtownego ataku dzwoniąc na policję. Nie da się powstrzymać gwałtownego ataku prosząc o litość. Nie da się powstrzymać gwałtownego ataku własną bezbronnością. Nie da się powstrzymać gwałtownego ataku czekaniem na sprawiedliwość.

Kto tego nie rozumie jest zwyczajnym tzw. głupkiem.

Kto sprawia, że prawy obywatel nie może się bronić własną bronią, jest wspólnikiem przestępcy. Na ogół tymi wspólnikami są politycy i podlegli im urzędnicy. Niestety oni nie chcą pozwolić aby ludzie myśleli, że pomiędzy ich działaniem lub zaniechaniem, a bezbronnością ofiary brutalnego przestępstwa istnieje związek przyczynowy. Na szczęście coraz więcej ludzi widzi to ordynarne kłamstwo.

Pistolet CZ 75 Anniversary 9×19 – na sprzedaż