Z cyklu broń ratuje życie: bandyta próbował porwać dwa samochody bez powodzenia, ich właściciele mieli broń

Jacksonville, Floryda, USA, piątek 11.06.2018 r. Policja zatrzymała 36 letniego bandytę po tym jak ukradł pieniądze z kasy sklepu Walmart i w trakcie ucieczki próbował porwać dwa samochody.

Christopher Raymond Hill, lat 36 – napastnik – wszedł do sklepu Walmart kupił paczkę papierosów, a gdy kasjerka otworzyła kasę bandyta wskoczył za ladę i zabrał pieniądze. Następnie wybiegł ze sklepu i usiłował porwać dwa samochody.

Gdy wsiadł do pierwszego auta nożem zaczął atakować nożem kierowcę, któremu udało się sięgnąć po broń. Napastnik uciekł. Następnie agresor wsiał na miejsce pasażera do drugiego samochodu, kierująca nim kobieta wysiadła z samochodu i sięgnęła do po broń, celując z napastnika. Przestępca uciekł. Po tym wszystkim przybyła policja i ujęła bandziora.

(źródło actionnewsjax.com)

(bandyta z wiadomości)

Opowiadanie bzdur o zakazie posiadania broni jest fajne do momentu gdy zdarzy się takie coś, jak w powyższej wiadomości. Wówczas nawet największy przeciwnik posiadania broni woła o pomoc uzbrojonych ludzi np. policjantów.

Przeciwnicy posiadania broni palnej chcą być bezbronni – OK – nie przeszkadza mi to. Każdy może robić ze swoim życiem to co postanowił. Najgorsze jest to, że oni nie chcą być sami bezbronnymi, oni chcą aby bezbronnym był każdy z nas. Uzasadnieniem tego żądania jest to, że oni mówią, że my – praworządni ludzie – jesteśmy źródłem zagrożenia, źródłem niebezpieczeństw. W trosce o swoje życie oni chcą aby wszyscy dookoła byli rozbrojeni, bo każdy może być niebezpiecznym wariatem…

To rozumowanie ma jedną wadę. Oni zakładają, że administracyjne zakazy posiadania broni mają znaczenie dla przestępców. Prawda jest taka, że każdego dnia życie przynosi masę dowodów na to, że przestępcy mają broń. To jest ten defekt rozumu przeciwników posiadania broni, który powoduje, że nie da się z nimi porozumieć. Oni nie akceptują faktów, oni wypierają rzeczywistość ze swojej świadomości. No cóż, musimy akceptować ich takich jakimi są. Nie oznacza to, że możemy zgadzać się z bzdurami jakie plotą na temat zakazów posiadania broni. Musimy te bzdury tępić na każdym kroku.

Pistolet CZ 75 Anniversary 9×19 – na sprzedaż