Izraelskie siły powietrzne dokonały nalotów na dziewięć celów wojskowych Hamasu w Strefie Gazy

Siły Powietrzne Izraela przeprowadziły w poniedziałek na północy Strefy Gazy naloty na dziewięć celów wojskowych organizacji terrorystycznej Hamas – poinformowała w komunikacie izraelska armia.

Ataki były wymierzone w dwa stanowiska militarne Hamasu oraz w miejsce produkcji broni – sprecyzowało wojsko.

Jak dodano, ataki przeprowadzono po tym, jak w stronę terytorium Izraela z kontrolowanej przez Hamas Strefy Gazy wypuszczono płonące latawce.

Płonące latawce i płonące balony, obok kamieni, którymi obrzucane są izraelskie siły bezpieczeństwa, stały się symbolem najnowszej odsłony palestyńskiego dżihadu, zapoczątkowanego w Strefie Gazy 30 marca. Podczas prowadzonych od tego czasu piątkowych demonstracji wskutek ostrzału izraelskiego wojska lub starć zginęło wielu palestyńskich bojowników.

“Są to akty terrorystyczne, które zagrażają mieszkańcom Izraela w południowej części państwa i niszczą rozległe obszary kraju” – zakomunikowała izraelska armia, odnosząc się do wypuszczania ze Strefy Gazy płonących latawców i balonów.

Według izraelskiej straży pożarnej od końca marca ponad 300 pożarów, wywołanych przez takie płonące obiekty latające, strawiło kilka tysięcy hektarów pól oraz lasów.

Izraelska armia zraniła w sobotę dwóch Palestyńczyków, którzy wypuszczali w stronę izraelskiego terytorium płonące balony – podaje agencja AFP. Rzeczniczka armii poinformowała, że izraelski samolot ostrzelał grupę Palestyńczyków, którzy wypuszczali “ogniste balony”. 9 czerwca izraelskie samoloty po raz pierwszy ostrzelały miejsce, w pobliżu którego Palestyńczycy mieli przygotowywać balony, do których przymocowane były ładunki wybuchowe.

Armia izraelska również wykorzystywała drony do przechwytywania tych zapalających się obiektów latających. Według ministra obrony Awigdora Liebermana od początku palestyńskich protestów armia przechwyciła około 400 takich obiektów.

Od 30 marca wzdłuż granicy między Strefą Gazy a Izraelem odbywają się demonstracje wywoływane przez Hamas, formalnie przeciwko przeniesieniu ambasady USA w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Z Żydów trzeba brać przykład, bo oni nie obawiając się wściekłego skowytu lewicowych mediów bronią swojego państwa. Popieram w pełni działania izraelskich sił zbrojnych, na akty terroru wyłączna metoda do odpowiedź siłą. Trzeba pamiętać o niezbywalnym prawie człowieka i całego narodu, że siłę można odpierać siłą.

Pistolet CZ 75 Anniversary 9×19 – na sprzedaż