Niemiecki kontrwywiad ostrzega przed islamskim atakiem terrorystycznym z wykorzystaniem substancji toksycznych

2018-06-20 13:25 (Reuters/PAP) Niemcy/ Kontrwywiad ostrzega przed atakiem terrorystycznym z wykorzystaniem rycyny

Niemiecki kontrwywiad (Federalny Urząd Ochrony Konstytucji – BfV) ostrzegł w środę, że w każdej chwili możliwe są ataki terrorystyczne islamskich bojowników z wykorzystaniem substancji toksycznych takich jak rycyna.

Ostrzeżenie zostało wydane po tym jak w zeszłym tygodniu w Kolonii zatrzymano 29-letniego Tunezyjczyka, który miał w swym mieszkaniu znaczne ilości trującej rycyny. Prokuratura Federalna RFN z siedzibą w Karlsruhe oskarżyła Sief Allaha H. o świadome wytwarzanie broni biologicznej.

Według BfV bojownicy Państwa Islamskiego (IS) eksperymentowali już w wcześniej z rycyną oraz wytwarzali ją dzięki szczegółowym instrukcjom zawartym w wydanym przez IS podręczniku.

Do Tunezyjczyka doprowadziły śledczych jego zakupy internetowe, obejmujące między innymi partię tysiąca nasion rącznika pospolitego (rycynowca) i elektryczny młynek do kawy. Zawarta w trzech nasionach ilość rycyny stanowi dla człowieka dawkę śmiertelną.

Według lokalnych niemieckich mediów, podejrzany przybył do Niemiec w listopadzie 2016 roku i nie był dotąd notowany przez policję. Został pojmany przez siły specjalne 12 czerwca w zajmowanym wraz z żoną i dziećmi mieszkaniu w wieżowcu. (PAP)

2018-06-14 13:41 (dpa/PAP) Niemcy/ Aresztowany Tunezyjczyk miał wytwarzać broń biologiczną

Aresztowany w Kolonii na północnym zachodzie Niemiec Tunezyjczyk, który miał w swym mieszkaniu znaczne ilości trującej rycyny, jest podejrzany o świadome wytwarzanie broni biologicznej – oświadczyła w czwartek Prokuratura Federalna RFN z siedzibą w Karlsruhe.

Jak jednocześnie zaznaczono, nie ma żadnych poszlak wskazujących na “skonkretyzowane planowanie zamachu” przez podejrzanego ani na jego przynależność do grupy terrorystycznej.

Do 29-letniego Tunezyjczyka doprowadziły śledczych jego zakupy internetowe, obejmujące między innymi partię tysiąca nasion rącznika pospolitego (rycynowca) i elektryczny młynek do kawy. Zawarta w trzech nasionach ilość rycyny stanowi dla człowieka dawkę śmiertelną.

“Na początku czerwca 2018 roku podejrzany wprowadził swe zamiary w czyn i pomyślnie wyprodukował rycynę. Byliśmy w stanie przejąć ją u niego” – głosi komunikat Prokuratury Federalnej. Dodaje jednak, że “ostatecznie nie wyjaśniono”, czy Sief Allah H. chciał dokonać zamachu o motywacji islamistycznej.

Niemiecki Trybunał Federalny wydał w środę wieczorem nakaz aresztowania Tunezyjczyka w związku z uzasadnionym podejrzeniem naruszenia ustawy o kontroli broni wojskowej – poinformował rzecznik Prokuratury Federalnej.

Według lokalnych niemieckich mediów, podejrzany przybył do Niemiec w listopadzie 2016 roku i nie był dotąd notowany przez policję. Został pojmany przez siły specjalne we wtorek wieczorem w zajmowanym wraz z żoną i dziećmi mieszkaniu w wieżowcu. (PAP)


2018-06-13 08:56 (AP/PAP) Niemcy/ Zatrzymano Tunezyjczyka podejrzanego o posiadanie toksycznych substancji

Niemiecka policja zatrzymała w nocy z wtorku na środę 29-letniego Tunezyjczyka, który jest podejrzany o przechowywanie toksycznych substancji w swoim domu w Kolonii w zachodnich Niemczech. Mieszkanie jest wciąż przeszukiwane – podała agencja dpa.

Według agencji AP policja aresztowała obywatela Tunezji i jego żonę, natomiast ich dzieci zostały przewiezione do miejskiego ośrodka pomocy społecznej.
Tożsamość podejrzanego nie została ujawniona.

Agencja dpa poinformowała w środę, że policja nadal przeszukuje mieszkanie w dzielnicy Chorweiler. Nie podano jednak żadnych dalszych szczegółów na temat motywów działania podejrzanego, ani o jakiego rodzaju toksyczne substancje chodzi. Według dpa możliwy jest motyw terrorystyczny. Dochodzenie przejęła prokuratura federalna. (PAP)


 

Słowo klucz to imigranci, uchodźcy, w Polsce maskowane pojęciem potrzeb rynku pracy. Cóż tu więcej komentować. Tych ludzi nie należy przyjmować do Europy i robić co można aby opuścili Europę.

Aby ten cel osiągnąć trzeba oderwać od koryta polityków, którzy wprawdzie bardzo nie chcą abyśmy w Polsce mieli podobne zagrożenie, ale ich polityka sprowadzania imigrantów do tego doprowadzi. Tu słowo klucz to PiS.

Sami pisowcy widzą, że coś jest nie tak jak być miało, że towarzysz premier robi coś innego niż obiecywali. Dzisiaj pani poseł Pawłowicz pochwaliła się na twitter, że napisała pismo do premiera.

Czytajcie co tam pani poseł chce od pana Morawieckiego. Nie liczę na rzetelną informację, od faceta co ma ciągle przymrużone oczka.