Masowy mord w Walmarcie powstrzymał uzbrojony pastor chrześcijańskiego kościoła, strzelając do napastnika

O sprawie pisałem we wpisie Z cyklu broń ratuje życie: cywil noszący broń palną zabija uzbrojonego napastnika, powstrzymując strzelaninę w Walmarcie.

Na zdjęciu w środku David George, pastor chrześcijańskiego kościoła z miasteczka Oakville w stanie Waszyngton, który kilka dni temu przerwał atak szaleńca na parkingu przed Walmartem, zabijając napastnika.

Jak podaje na Facebook autor bloga Światowy Dzień Walki z Hoplofobią, na światło dzienne wychodzą nowe szczegóły zdarzenia. Okazuje się, że sprawca strzelaniny – notowany kryminalista – ukradł broń palną swojej narzeczonej. Do Walmartu wpadł po dodatkowe naboje. Policja potwierdziła, że gromadził amunicję w celu dokonania większej masakry. Śledczy podejrzewają, że łobuz znajdował się pod wpływem psychotropów i cierpiał na jakieś paranoiczne zaburzenia.

Wracając do pastora Davida George’a: facet nie jest zwykłym pastorem. Udziela się w lokalnej straży pożarnej jako wolontariusz, regularnie chodzi na strzelnicę, broń nosi przy sobie praktycznie wszędzie. Wcześniej trenował także rozmaite scenariusze z neutralizowaniem aktywnych strzelców, co pomogło mu skutecznie zareagować w sytuacji zagrożenia.

W oświadczeniu przygotowanym dla prasy podziękował dwóm innym cywilom, którzy wraz z nim sięgnęli po broń i ruszyli z odsieczą.

Pastor w swoim oświadczeniu wskazał również coś innego, że tego dnia gdy prowadził nabożeństwo w swoim kościele modlił się tak: Panie nie pozwól nam być zadowolonymi jak ludzie, którym po prostu przelatuje, gdy świat wokół nas płonie. Boże, zamiast tego, pomóż nam być zaangażowanymi. (źródło washingtonpost.com)

To co wydarzyło się kilka godzin później dowodzi tego, że Bóg wysłuchał modlitwy tego pastora, a pastor był przygotowany – miał  broń i był zdeterminowany  aby zaangażować się w pomoc innym. Pastor stał się wspaniałym świadectwem tego w jaki sposób powinien zachować się chrześcijanin. Można powiedzieć, że Bóg objawiony w Biblii przyznał się do tego człowieka, pozwolił mu zademonstrować na cały świat to, w jaki sposób na zło powinni odpowiadać chrześcijanie. Dzięki Bogu, że mogę o tym pisać, proszę rozpowszechniajcie to niesamowite świadectwo.

Zachęcam też do porównania postawy tego pastora chrześcijańskiego kościoła, tj. kościoła czerpiącego z Biblii, z postawą katolickiego duchowieństwa, o którym pisałem we wpisie pt. Księża na Filipinach chcą być bezbronnymi pasterzami – taki pasterz zaprowadzi swoje owce prosto do rzeźni. Nie będę komentował demoralizującej postawy ludzi w długich sukniach. Nie słuchajcie ich. Bierzcie przykład z chrześcijańskich pastorów czerpiących swoje wartości z Biblii.

Z cyklu broń ratuje życie: cywil noszący broń palną zabija uzbrojonego napastnika, powstrzymując strzelaninę w Walmarcie

Pistolet CZ 75 Anniversary 9×19 – na sprzedaż