W berlińskim metrze ze względu na wzrost przestępczości ustanowiono zakaz posiadania broni do obrony własnej

Od tego tygodnia w każdy weekend w nocy na siedmiu berlińskich dworcach komunikacji miejskiej, oraz we wszystkich pociągach przejeżdżających przez te stacje, obowiązuje bezwzględny zakaz posiadania jakiejkolwiek broni. Jak poinformowała Policja Federalna (Bundespolizei) akcja jest wynikiem znacznego wzrostu przestępczości w tych miejscach.

Obecne przepisy zabraniają już posiadania ostrej broni palnej, noży o długim ostrzu i innej groźnej broni, ale berlińska nowelizacja przepisów zakazuje posiadania wszelkich noży, w tym także noży składanych, młotków, pałek, broni gazowej, a nawet gazów łzawiących. Policja wytypowała siedem dworców, gdzie w ostatnich miesiącach najczęściej dochodziło do napadów z użyciem noża, lub innych niebezpiecznych przedmiotów.

– Obserwujemy znaczny wzrost przestępstw z użyciem broni – powiedział rzecznik berlińskiej policji i dodał, że wprowadzony zakaz ma ograniczyć tego typu przestępstwa, chronić podróżnych i interweniujących funkcjonariuszy. Wzmożono też kontrole pod kątem wprowadzonej akcji.

Podobny zakaz miesiąc temu wprowadzono w hamburskiej komunikacji. Do wprowadzenia zakazu posiadania jakiejkolwiek broni i niebezpiecznych narzędzi przygotowuje się Lipsk i Chociebuż.

Z uwagi na to, że przestępcy dopuszczają się brutalnych przestępstw zakazujemy posiadania broni praworządnym obywatelom. Z uwagi na to, że przestępcy dopuszczają się brutalnych przestępstw nakazujemy praworządnym obywatelom aby byli zupełnie bezbronni. Tak faktycznie brzmi ten komunikat. Przecież ci, którzy dotychczas dopuszczali się przestępstw nie byli praworządnymi obywatelami. Przecież ci, którzy są odpowiedzialni za wprost przestępczości ani nie słuchali się przepisów zakazujących przestępczości, ani nie ma nadziei, że tego zakazu usłuchają. Ten zakaz dotknie tylko jednej grupy społecznej: przestrzegających prawa obywateli.

Z tego powodu tytuł wpisu brzmi: W berlińskim metrze ze względu na wzrost przestępczości ustanowiono zakaz posiadania broni do obrony własnej – przecież dokładnie taki będzie tego zakazu efekt.

Antylogika, którą posługują się Niemcy, a która rozprzestrzenia się także na Polskę, jest wprost przerażająca. To ciągłe dążenie do uprzywilejowania bandyty i upośledzenia pod względem możliwości obrony praworządnego obywatela. Wszystko to z absolutnie fikcyjnym założeniem, że o bezpieczeństwo obywatela troszczyć się może wyłącznie państwo, nigdy on sam. Ileż to ja razy tu opisywałem przypadki, gdy w czasie i miejscu bezprawnego zamachu ani widu ani słychu było policjanta. Na nic to wszystko – nic nie dociera, ważniejsza jest antylogika.

W Polsce ta antylogika już obowiązuje od dawna. Utrwala i doskonali ją obecny rząd. Robi to oczywiście tak jak Niemcy, pod hasłem bezpieczeństwa. Z bezpieczeństwem nie ma to żadnego związku, ale ładnie wpada w ucho ludziom odwykłym od myślenia.

Przy okazji na koniec, i w nawiązaniu do wszystkich dotychczasowych dokonań jakie ma rząd PiS, mam dla was komunikat prosto od ważnego pana posła z PiS:

Chcemy apelować do Polaków o przedłużenie naszych rządów na kolejną kadencję, aby „w pełni móc rzeczywiście wykonać” zamierzenia, programy – mówił w sobotę w Leżajsku (Podkarpackie) szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Proponuję odpowiedź zwięzłą i bardzo konkretną: spieprzajcie dziady, pokazaliście co potraficie i teraz to my was rozliczmy, za wasze wszystkie antyobywatelskie dokonania.

Pistolet CZ 75 Anniversary 9×19 – na sprzedaż