Donald Trump porównał imigrantów do “najeźdźców”, którzy próbują “włamać się” do innego kraju

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę na twitterze, iż wszystkie osoby, które będą próbowały nielegalnie przekroczyć granicę USA, powinny być natychmiast odsyłane do swojego kraju bez żadnego procesu sądowego. Imigrantów porównał do “najeźdźców”, którzy próbują “włamać się” do innego kraju.

“Nie możemy pozwolić, aby wszystkie te osoby zaatakowały nasz kraj, a kiedy ktoś to robi, musimy natychmiast, bez sędziów i spraw sądowych, wysłać go tam, skąd przybył” – oświadczył amerykański prezydent, dodając: “Nie mogę zaakceptować wszystkich ludzi, którzy próbują włamać się do naszego kraju. Nasze granice muszą być silne, bez przestępczości.”

Wypowiedź Trumpa ma związek z prowadzoną przez jego administrację polityką “zero tolerancji” dla nielegalnych migrantów. Zgodnie z nią wszystkie osoby przyłapane na próbie nielegalnego przekroczenia granicy amerykańskiej są aresztowane, rejestrowane i w oczekiwaniu na proces sądowy przetrzymywane w federalnych aresztach imigracyjnych bądź – jeśli to była ich pierwsza próba – po nałożeniu im elektronicznych bransoletek na nogi warunkowo zwalniani w oczekiwaniu na proces sądowy. (PAP)


Co tu komentować. Tylko jedno mam pytanie – kiedy doczekamy się takich polityków w Polsce?!