Ameryka świętuje 10 rocznicę urzędowego przypomnienia czym jest prawo do posiadania i noszenia broni z Drugiej Poprawki

Dziesięć lat temu Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, wydał przełomowy wyrok w sprawie Drugiej Poprawki do konstytucji. Dziesięć lat temu Sąd Najwyższy USA jednoznacznie stanął po stronie Amerykanów potwierdzając, że każdy indywidualnie Amerykanin, praworządny i zdrowym na umyśle, ma prawo posiadania i noszenia broni palnej. National Rifle Association (Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki) przypomina o tym na Twitter.

Przypominam o tym również. Chociaż Polska to nie Ameryka, podobnego prawa w Polsce nie ma, to piszę, bo w amerykańskiej konstytucji jest napisane, że prawo ludzi do posiadania i noszenia broni, nie może zostać naruszone. Z uzasadnienia wyroku wynika zaś, że prawo do nie jest nadane przez amerykańską konstytucję. To prawo obowiązywało zanim konstytucja została przez Amerykanów nadana.

Prawo do posiadania i noszenia broni wyprzedza zatem ludzkie prawo. To prawo naturalne, które posiada każdy człowiek z faktu urodzenia. Z tego wywodzę wniosek, że Polacy to prawo także posiadają, ale jest im ono zakazywane przez ludzką władzę, którą od czasu do czasu wybierają.

Czy można się zgadzać z twierdzeniem, że na kontynencie amerykańskim obowiązują inne naturalne prawa człowieka niż na kontynencie europejskim? Gdyby uznać, że tak jest, trzeba by też uznać, że my jesteśmy jakimś gorszym gatunkiem człowieka.

Jest zaś tak, że prawo do posiadania i noszenia broni jest prawem naturalnym każdego człowieka, tylko jedni o tym wiedzą i nie pozwolili sobie odebrać go przez władzę ludzką, a inni jak my – dajemy się niewolić.

Wyrok w całości wraz z pisemnym uzasadnieniem jest zamieszczony na moim blogu. Zachęcam do zapoznania się z jego treścią i do rozpowszechniania. Na blogu jest też wiele opracowań na temat Drugiej Poprawki. Upubliczniajcie je w 10 rocznicę tej ważnej sprawy. Niech wiedza dociera do Polaków.

Przełomowa dla amerykańskiego prawa do broni sprawa District of Columbia przeciwko Heller – wyrok z uzasadnieniem