MSWiA planuje wprowadzenie zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym w czasie PolAndRock Festival

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się 29 czerwca 2018 roku projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym.

MSWiA planuje wprowadzenie zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym w okresie od dnia 30 lipca 2018 r. do dnia 8 sierpnia 2018 r., na terenie gminy Kostrzyn nad Ordą oraz sołectwa Dąbroszyn w gminie Witnica.

Z OSR (Ocena Skutków Regulacji) wynika, że posiadacze broni nie będą mogli jej nosić ani przenosić w stanie załadowanym, dzięki czemu wyeliminowane zostaną ewentualne przypadki utraty broni, a tym samym możliwość dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych.

Projekt został skierowany do konsultacji, między innymi do PZSS i PZŁ. Bardzo ciekawy jestem jaka będzie odpowiedź i będę śledził tą sprawę.

Zakaz adresowany jest do legalnych posiadaczy broni palnej z uwagi na organizację przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy PolAndRock Festival. To chyba jakieś imprezowanie Owsiaka o tematyce róbta co chceta, czyli ćpajta, chlajta i… wiadomo co.

Zakaz nie dotyczy nielegalnych posiadaczy broni palnej, jest dla nich zachętą. Posiadacze broni palnej nie będą mogli używać broni do obrony własnej, gdyby co…, bezpieczeństwo zapewnia im służby na zasadach jak to jest zazwyczaj, czyli telefon na policję i cierpliwe oczekiwanie, wraz z prośbą o ewentualnego agresora aby swój zamach na czas oczekiwania przybycia policji powstrzymał.

Z uwagi na fakt, że projekt opaty jest na jakiś analizach ryzyka w Policji, zwróciłem się do MSWiA i do KGP o te analizy, z ciekawością zapoznam się z ich treścią. Chociaż, wiecie co? Tak naprawdę myślę, że niczego takiego nie ma. No ale zobaczymy.