Jedno z hrabstw w Virginii postanowiło uzbroić nauczycieli w broń palną uznając, że to optymalny sposób walki ze strzelaninami w szkołach

W hrabstwie Lee w stanie Virginia, zdecydowano o uzbrojeniu nauczycieli w szkołach.

Przewodniczący komisji w hrabstwie zajmującej się szkołami stwierdził, że jedynym sposobem zapobiegania sytuacjom, gdy ktoś wchodzi uzbrojony do szkoły aby zabijać uczniów, jest posiadanie broni.

Członkowie komisji uznali, że uzbrojenie nauczycieli jest najbardziej optymalnym sposobem zwiększenia bezpieczeństwa w szkole.

Wielu nauczycieli już zgłosiło się na ochotnika do noszenia broni.

Broń i szkolenia nauczycieli zostaną pokryte z pieniędzy publicznych.

(źródło breitbart.com)

To jest Ameryka, kraj wolnych ludzi, kraj ludzi odważnych. Za to lewaczki już wyją z przerażenia.

W Polsce nikt w powszechnym przekazie nie zawiadomi Polaków o tym jak broni się w Ameryce dzieci przed masowymi mordercami. Za to gdyby zdarzył się jakiś mord w szkole, gdzie jest zakaz posiadania broni, o to będą lewaczki rozpowszechniały gdzie tylko można krwawe obrazy.

Na tym polega walka z posiadaniem broni – krwawe obrazy pokazywane gdzie się da, gdy coś się zdarzy, i ukrywanie faktów, które mogą przemówić do rozumu. Na emocjach jest budowana narracja nienawistników prawa do posiadania broni. Na rozumie oparte są argumenty zwolenników posiadania broni. Emocje łatwiej docierają, nie trzeba myśleć, to czasem kosztuje odrobinę wysiłku.

Wracając do tematu. Wiecie z jakiego powodu posiadanie broni jest optymalnym sposobem na powstrzymywanie przestępstw? Odpowiedź jest zupełnie prosta, ale ukrywana przed opinią społeczną w Polsce. Otóż jest tak, że broń palna w USA jest używana od 500 tysięcy do 3,5 miliona razy w ciągu roku w celu samoobrony, a ogromna większość z tych przypadków polega na okazaniu broni i kończy się bez jakiegokolwiek wystrzału.

Broń, wbrew obiegowej opinii, jest cichym sprzymierzeńcem zagrożonego człowieka. Oczywiście ona może przemówić bardzo głośno i gwałtownie, ale właśnie to sprawia, że wystarczająca jest milcząca obecność.