Karabinki Radom Sport (Beryl 96 C) w wersji na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Na Facebook Fabryka Broni “Łucznik” Radom zawiadamia, że wyprodukowała specjalną – okolicznościową serię karabinków Radom – Sport. Karabinek Radom – Sport jest cywilną wersją Beryla 96 C. Jubileuszowa seria karabinków została przygotowywana z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na okolicznościowe karabinki naniesiono grafikę w biało – czerwonych barwach odnoszącą się do rocznicy. Zostało przygotowanych 6 różnych wzorów tej grafiki. Karabinki trafią do sprzedaży w sierpniu. Zapewne będą cenną pamiątką dla kolekcjonerów broni!!!

Podoba mi się takie malowanie karabinka, naprawdę. Nic tak nie kojarzy się z niepodległością jak broń palna. Nic tak nie jest związane z utrzymaniem niepodległości, jak posiadanie przez Polaków broni palnej. Bez broni palnej nie byłoby niepodległości, bez broni palnej nie będzie niepodległości. Niepodległość = broń palna. Oczywiście nie wyłącznie, nie jedynie, są inne sprawy związane z niepodległością, nie posądzajcie mnie o bezmyślność. Zwracam jedynie uwagę na jeden, jak to mówią prawnicy, conditio sine qua non niepodległości.

Niestety nie kupię pięknie malowanego Beryla. Nie kupię, bo już raz jechałem po karabinek Radom Sport kilkaset kilometrów i nie wybieram się kolejny raz w taką drogę. To producent powinien zabiegać o klienta, choćby siecią dystrybucyjną. Radomski producent broni ma tylko jednego dystrybutora i to jest sytuacja, której zupełnie nie akceptuję. Nie w Polsce, która jest naprawdę dużym krajem i gdzie jest naprawdę sporo chętnych na dystrybuowanie broni po całej Polsce.

Gdyby nie ta niekomfortowa sytuacja, to kto wie, może zdecydowałbym wydać pieniądze na ten jubileuszowy egzemplarz. A tak, będzie o nim tylko wpis na trybunie. Dziękuję za uwagę i zachęcam do posiadania broni palnej, może i tego karabinka.