Fabryka Broni “Łucznik” Radom zapowiada, że w najbliższym czasie cywilna wersja karabinka Grot trafi do sprzedaży

Wiadomość z dzisiaj 17 lipca 2018 r. – za polska-zbrojna.pl: Fabryka Broni „Łucznik” rozpocznie niebawem sprzedaż cywilnej wersji karabinków Grot. To pierwszy po II wojnie światowej karabinek zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Pierwsza partia będzie szczególna także z innego powodu. – Broń o numerach od 1 do 100 będzie w pewien sposób nawiązywać do 100-lecia odzyskania niepodległości – mówi Małgorzata Pirosz, rzecznik Łucznika.

Cywilna wersja Grot S16 FB-M1 jest gotowa i pierwsze egzemplarze zostały już przekazane m.in. przedstawicielom mediów branżowych. Firma zapowiada, że w najbliższym czasie karabinki trafią do otwartej sprzedaży. Pierwsze sto sztuk będzie, tj. partia o numerach od 1 do 100 będzie edycją specjalną nawiązującą do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Cywilna wersja Grota jest to konstrukcja samopowtarzalna, specjalnie opracowana pod kątem rynku, i można z niej strzelać wyłącznie ogniem pojedynczym. Do Grota S16 FB-M1 nie można podpiąć bagnetu. Broń ma również inne niż wojskowa wersja urządzenie wylotowe, czyli tłumik płomienia. Ponadto ma łoże w standardzie M-LOK, dzięki czemu można do niego mocować dodatkowe akcesoria wykonane w tym standardzie. W cywilnym Grocie użytkownik może wymienić fabryczną rękojeść na każdą inną z mocowaniem typu AR15/M16.

(źródło polska-zbrojna.pl)

Ciekawi mnie kiedy, gdzie i za ile? Myślę, że to są pytania podstawowe, na które odpowiedzi szukają posiadacze pozwoleń na broń w Polsce.

Nie narzekam, cieszę się i czekam na Grota w sklepie. Mam nadzieję, że będę mógł kupić.