Za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo – kiedy pokrzywdzony wyciągnął telefon, aby zadzwonić na policję napastnicy wytrącili mu go z ręki

… za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje.

– wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Sejm 27.09.2017 r.

W nocy z 14 na 15 lipca w Myślenicach doszło do rozboju. Trzech mężczyzn zaatakowało przechodnia wracającego z festiwalu folkloru, który odbywał się w mieście. Około 1 w nocy do domu wracał 28-letni mieszkaniec Myślenic, na jednej z ulic zaczepili go trzej mężczyźni. Początkowo żądali kilku papierosów, ale gdy poszkodowany oddał dwa papierosy, młodzi mężczyźni zażądali całej paczki, później jeszcze pieniędzy i telefonu. Na stanowczą odmowę zaczęli bić i kopać 28-latka. Kiedy pokrzywdzony wyciągnął telefon, aby zadzwonić na policję wytrącili mu go z ręki. Całe zajście działo się w miejscu objętym monitoringiem miejskim. Dlatego też pracownik obsługujący kamery, zauważywszy zdarzenie natychmiast powiadomił Policję.

Funkcjonariusze myślenickiego ogniwa patrolowego błyskawicznie zjawili się na miejscu. Tam od razu zatrzymali jednego ze sprawców, poszkodowany zaś został zabrany karetką do szpitala. Na szczęście skończyło się na kilku szwach i ogólnych potłuczeniach. Pozostali sprawcy zostali oni zatrzymani kilka godzin po zajściu, na terenie Myślenic i usłyszeli zarzuty rozboju. Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec podejrzanych.

(źródło kryminalnapolska.pl)

Za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo – kiedy pokrzywdzony wyciągnął telefon, aby zadzwonić na policję napastnicy wytrącili mu go z ręki. Myślę, że elegancko zestawiłem ze sobą bełkot nierozumnego polityka, z tym co spotkać może Polaka na ulicy?

Gdy rząd, władza, państwo, oferuje obywatelom bezpieczeństwo na telefon, w istocie pozostawia obywateli na łasce i niełasce brutalnych przestępców. No chciał człowiek zadzwonić po tych co mu mieli zapewnić bezpieczeństwo i nie zdążył nawet wybrać numeru telefonu. Gdyby jednak był uzbrojony zdążyłby sięgnąć po pistolet i chociaż strzelić dla postrachu.

Niestety Polska nie oferuje Polakom takiej możliwości. Polska oferuje telefon na policję, a w istocie oferuje możliwość zrobienia paru ciosów i kopniaków przez rozwydrzonych bandytów.

Czy chcecie Polskę, z taką ofertą bezpieczeństwa jak widać na filmie? Czy może wolicie Polskę, która zaoferuje Polakom prawo do posiadania i noszenia broni do obrony własnej? Czy lepsza jest Polska dająca niespełnialne obietnice, czy może lepsza Polska umożliwiające zadbanie o własne bezpieczeństwo przy pomocy broni palnej?

Gdyby się zdarzyło tak, że ktoś uzna, że lepsza jednak Polska co umożliwia praworządnym Polakom posiadanie broni palnej, to macie Ruch 11 Listopada – partię polityczną, która taki cel wpisała jako jeden z zasadniczych do swojego statutu.