W sąsiedztwie naszych granic rośnie w siłę wroga nam armia

2018-07-24 16:40 (PAP) Szojgu: na zachodzie Rosji sformowano ponad 70 jednostek i zgrupowań wojsk

W Zachodnim Okręgu Wojskowym Rosji sformowano od 2016 roku ponad 70 jednostek i zgrupowań wojsk, w tym dwie dywizje i trzy brygady, armia otrzymała ok. 5 tys. jednostek nowego i zmodernizowanego sprzętu – oświadczył we wtorek minister obrony Siergiej Szojgu.

Według niego “sytuacja na zachodnim kierunku strategicznym wymaga nieprzerwanego doskonalenia składu bojowego wojsk i systemu ich bazowania”.

Minister wyjaśnił, że dzięki dostawom sprzętu wyposażenie sił Zachodniego Okręgu Wojskowego w nowoczesne uzbrojenie sięgnęło 54 proc. wobec wcześniejszych 39 procent. Zapowiedział tworzenie niezbędnej infrastruktury na potrzeby utworzonych jednostek. 350 obiektów będzie wprowadzonych do eksploatacji do końca roku.

Szojgu poinformował, że od 2016 roku w Zachodnim Okręgu Wojskowym przeprowadzono ponad 350 niezapowiedzianych sprawdzianów gotowości wojsk i wykazały one gotowość tych sił “do wykonania wyznaczonych zadań”.

Wskazał, że szczególne znaczenie ma przygotowanie regionalnego, wspólnego z Białorusią, zgrupowania wojsk. Strona rosyjska i białoruska rozpoczęły przygotowania do wspólnych manewrów Tarcza Sojuszu 2019 – poinformował.

Szojgu oświadczył, że w Europie Wschodniej “trwa wzmacnianie kontyngentów NATO” i wzrosła liczebność żołnierzy sił Sojuszu. Dodał, że “niepokój budzi wciąganie w struktury NATO Finlandii i Szwecji”.

Komentując porozumienie między tymi krajami a NATO, które – jak ocenił – umożliwi Sojuszowi dostęp do ich przestrzeni powietrznej i wód terytorialnych, Szojgu powiedział, iż kroki te “prowadzą do zniszczenia obecnego systemu bezpieczeństwa światowego”. Ocenił także, że te działania “budzą jeszcze większą nieufność” i – jak się wyraził – zmuszają Rosję do podjęcia kroków w odpowiedzi.

W maju w Waszyngtonie podpisana została przez ministrów obrony USA oraz Finlandii i Szwecji, dwóch krajów nienależących do NATO, trójstronna deklaracja dotycząca wspólnych ćwiczeń wojskowych.

Zachodni Okręg Wojskowy obejmuje regiony Rosji w jej zachodniej i północnej części, w tym Moskwę i Petersburg, a także graniczący z Polską obwód kaliningradzki.

O stworzeniu w tym okręgu nowych dywizji i brygad rosyjska armia informowała w listopadzie 2017 roku. Ogłoszono wówczas, że cztery dywizje i dwie brygady zostały sformowane w tym okręgu w ciągu ostatnich czterech lat.

Nawet gdyby tylko część z tego miało być prawdą i tak robi się niebezpiecznie.

Robi się niebezpiecznie, bo moim zdaniem kacykowie z PiS nie dogadają się z Amerykanami i nie będzie w Polsce stałych baz US Army. Niestety PiS pod rządami towarzysza premiera Morawieckiego okazał się partią niemiecką, co oczywiście było do przewidzenia, bo sam Morawiecki deklarował pełne poparcie dla kanclerzyny Merkel.

Robi się niebezpiecznie, bo kacykowie z PiS aktualnie rządzący w Polsce wolą paktować z komunistami z Chin, zatem nie bardzo widzę powód, aby US Army miała strzec sojusznika swojego wroga i gospodarczego przeciwnika. Polska znalazła się za sprawą kacyków z PiS w ogniu zimnej wojny pomiędzy Chinami a USA, ale po niewłaściwej stronie, bo po stronie chińskich komunistów.

Robi się niebezpiecznie, bo po odejściu Macierewicza nie widać żadnego programu modernizacji armii, a kacykowie z PiS zajmują się przede wszystkim tworzeniem struktury urzędniczej – agencji uzbrojenia – zamiast kupować dla wojska sprzęt, przecież wszystkiego brakuje.

Robi się niebezpieczne, bo kacykowie z PiS bardzo dbają o to aby Polacy byli bezgranicznie rozbrojeni, na 100 Polaków przypada 1 egzemplarz broni palnej. Przeciętny Polak nie miał w reku ani pistoletu ani karabinu, a ustawa o broni i amunicji, która miała zmienić tą sprawę jest przez kacyków z PiS w Sejmie zamrożona.

Robi się niebezpiecznie…. i tak można wymieniać… tylko czy to coś da? Czy zmieni się mentalność Polaków? Tyle mi zostało, krytykować kacyków z partii rządzącej, która zamiast bić na  alarm dzielnie buduje socjalizm.

Nie uzasadniam tezy, że rosyjska armia jest wroga Polsce. Nie widzę takiej potrzeby, to sprawa absolutnie oczywista, a nie uważają tak tylko ludzie, których oceniam jako ruskich agenciorów wpływu. Dla nich tego bloga nie piszę.

Kilka słów o wsparciu mojej pracy społecznej. Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, które przeznaczam na serwis PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że nadchodzi dzień gdy zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament serwisu PAP. Brakuje około 500 zł miesięcznie. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do ponad 750 000 odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta. W ostatnim miesiącu było to ponad 93 000 osób. Szkoda by było przerwać, a bez waszego wsparcia tak się stanie.