Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojona w strzelbę kobieta odpiera próbę włamania do domu

W nocy 26 lipca 2018 roku w Memfis, w USA, do drzwi jednego z domów zaczyna dobijać się nieproszony przybysz. Głośne walenie pięścią w drzwi budzi śpiąca w domu kobietę. W pewnym momencie nieproszony gość zaczyna wdzierać się przez garaż do domu. Napastnikowi wdaje mu się wejść do garażu i przechodzi do części mieszkalnej. Wybija szybę w drzwiach do kuchni, aby otworzyć zamek. Psy, które są w domu warczą niespokojnie co wcale nie powstrzymuje włamywacza.

Obudzona kobieta przez okno widzi na podjeździe domu samochód i dobijającą się do domu obcą kobietę. Dzwoni do męża i na policję. Mąż każe jej wziąć strzelbę. Kobieta bierze karabin, podchodzi do drzwi. Widok domownika ze strzelbą w rękach natychmiast odmienia zamiary włamywaczki, która odchodzi i ucieka zaparkowanym przed domem pojazdem.

(źródło personaldefenseworld.com)


 

Całość zdarzenia rozegrała się w ciągu dosłownie kilku chwil. Nie padł nawet jeden strzał, a usiłowanie włamania zostało odparte. Wszystko za sprawą widocznej w rękach domownika strzelby.

Dobrze czy źle jest mieć w domu karabin?

W USA dobrze, w Polsce źle. Jaka różnica? Moim zdaniem taka, że w Polsce prawa uchwalają i wykonują zwyczajne miernoty, a w USA obywatel ma prawo do posiadania i noszenia broni.

Tam obywatel ma prawo do obrony, w “ten kraj” obywatel ma prawo do telefonu na policję, która przyjedzie niezwłocznie, po kilkunastu minutach.

Jak widzicie na tym przykładzie przemożna siła karabinu wyraża się bez strzału.

 

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.