Masowy mord w Fredericton (Kanada), już trwa hejt na broń chociaż informacji o sprawie nie ma żadnych

2018-08-10 14:09 (Reuters, AP/PAP) Kanada/ Strzelanina w Fredericton; cztery osoby nie żyją (krótka)

Co najmniej cztery osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło w piątek w Fredericton w prowincji Nowy Brunszwik w Kanadzie – poinformowała lokalna policja na Twitterze. Według niej incydent nadal trwa i jest wielu poszkodowanych.

Policja zaapelowała do mieszkańców, aby unikali miejsca, w którym doszło do strzelaniny. (PAP)

2018-08-10 15:10 (AFP, media/PAP) Kanada/ Strzelanina w Fredericton; jeden sprawca schwytany (krótka2)

Kanadyjska policja zatrzymała podejrzanego o udział w piątkowej strzelaninie w Fredericton w prowincji Nowy Brunszwik, w wyniku której co najmniej cztery osoby zginęły. Według służb incydent nadal trwa i jest wielu poszkodowanych.

Policja zaapelowała do mieszkańców, aby unikali miejsca, w którym doszło do strzelaniny oraz by nie ujawniali informacji na temat działań służb.

Według agencji AFP, która powołuje się na relacje świadków, do strzelaniny doszło wczesnym rankiem, około godziny 7 rano czasu miejscowego (12 czasu polskiego). (PAP)

2018-08-10 16:01 (Reuters, AFP/PAP) Kanada/ Co najmniej cztery osoby zginęły w strzelaninie w Fredericton (opis)

Co najmniej cztery osoby zginęły w piątek w strzelaninie w mieście Fredericton na wschodzie Kanady – poinformowała policja, zaznaczając, że jest “wielu poszkodowanych”. Służby ogłosiły, że jeden domniemany napastnik został schwytany.

Policja w Fredericton, mieście zamieszkanym przez ok. 56 tys. osób, będącym stolicą prowincji Nowy Brunszwik, poinformowała na Twitterze, że dwie osoby zabite to funkcjonariusze policji. Dodano, że incydent trwa.

“Okropne wiadomości płyną z Fredericton” – napisał na Twitterze premier Kanady Justin Trudeau. “Łączę się całym sercem ze wszystkimi dotkniętymi dzisiejszą strzelaniną. Uważnie przyglądamy się sytuacji” – dodał.

Policja zaapelowała do mieszkańców, aby unikali miejsca, w którym doszło do strzelaniny oraz by nie ujawniali informacji na temat działań służb.

Według agencji AFP, która powołuje się na relacje świadków, do strzelaniny doszło wczesnym rankiem, około godziny 7 rano czasu miejscowego (12 czasu polskiego).

Przepisy dotyczące broni w Kanadzie są bardziej restrykcyjne od amerykańskich, ale w ostatnich latach wzrasta liczba przestępstw z użyciem broni. W ubiegłym miesiącu uzbrojony mężczyzna zabił w Toronto dwie osoby i ranił 13, a następnie popełnił samobójstwo. W tym roku w tym największym kanadyjskim mieście doszło do 241 strzelanin, w wyniku których zginęło 30 osób.(PAP)

2018-08-10 17:09 (Reuters, AFP/PAP) # dochodzą: policja zapewnia, że zagrożenie minęło, zatrzymany jest ranny, miejsce zdarzenia, ranni w szpitalu #

Kanada/ Policja: zagrożenie w Fredericton minęło (opis2)

Cztery osoby zginęły w piątek w strzelaninie w mieście Fredericton na wschodzie Kanady – poinformowała policja. Służby ogłosiły, że jeden domniemany napastnik został schwytany i jest poważnie ranny. Policja zapewnia, że zagrożenie minęło.

Policja w Fredericton, mieście zamieszkanym przez ok. 56 tys. osób, będącym stolicą prowincji Nowy Brunszwik, poinformowała na Twitterze, że dwie osoby zabite to funkcjonariusze policji. Nie wiadomo, co było motywem sprawcy.

Źródło agencji AP relacjonuje, że do miejscowego szpitala trafiło “wiele osób”. Agencje donoszą, że do strzelaniny doszło na osiedlu mieszkaniowym około godziny 7 rano czasu miejscowego (12 czasu polskiego).

“Okropne wiadomości płyną z Fredericton” – napisał na Twitterze premier Kanady Justin Trudeau. “Łączę się całym sercem ze wszystkimi dotkniętymi dzisiejszą strzelaniną. Uważnie przyglądamy się sytuacji” – dodał.

Przepisy dotyczące broni w Kanadzie są bardziej restrykcyjne od amerykańskich, ale w ostatnich latach wzrasta liczba przestępstw z użyciem broni. W ubiegłym miesiącu uzbrojony mężczyzna zabił w Toronto dwie osoby i ranił 13, a następnie popełnił samobójstwo. W tym roku w tym największym kanadyjskim mieście doszło do 241 strzelanin, w wyniku których zginęło 30 osób. (PAP)

Zwróćcie uwagę na to, że z powyższych depesz PAP, nie wynika kompletnie nic na temat “strzelaniny”. Kompletnie nic poza podaną informacją, o ilości ofiar i tym, że morderca postrzelony w szpitalu. Poza tym zero treści.

Na Twitter także póki co nic nie ma. Same kondolencje, jakieś wspominki i tyle.

Pomimo tego, że nic nie wiemy o sprawie, lewicowy PAP już szczuje na przepisy o broni. To co jest treścią ostatniego akapitu ostatniej depeszy powtórzono już dwa razy, tj. w dwóch depeszach, które będą przez redakcje mediów powielane.

Nie wiemy czy to zamach terrorystyczny, czy może jakiś mord kryminalny, czy może jakiś wyznawca religii pokoju postanowił powiadomić świat o swojej głębokiej wierze w Allacha. Nie wiemy czy to może praworządny obywatel postanowił sobie postrzelać do niewinnych ludzi.

Nic nie wiemy, a jednak już przekazywana jest informacja o tym, że przepisy w Kanadzie są przyczyną strzelanin.

Oczywiście, że na praworządnych obywateli, czyli tych, którzy korzystają z przepisów o broni, jest kierowany palec wskazujący odpowiedzialnych. Gdy za chwilę okaże się, że to akt terroru lub jakaś zwyczajna zbrodnia, już w świadomości społecznej będzie ugruntowana informacja taka: strzelanina-przepisy o broni-trupy-broń palna. O to przecież chodzi, nie chodzi o fakty, chodzi o zwycięstwo lewackie  narracji nad prawdą.

Manipulacja, kłamstwa, podżeganie do niechęci przeciwko praworządnym posiadaczom broni trwa i tego faszystowskiego zjawiska nie da się przerwać. Tak, to moim zdaniem czysty faszyzm. Faszyści różnej maści właśnie takimi metodami się posługiwali. Kłamać, kłamać, oszukiwać, odwracać znaczenie słów. Te metody od lat się nie zmieniają u lewicowców, komunistów, faszystów i innych kłamców.

Ludzie muszą zmądrzeć, aby to zjawisko powstrzymać. Bez mądrości nic się nie da zrobić. Do mądrości potrzebna jest Biblia, bo tam zaczyna się początek wszelkiej mądrości. Będą się Polacy wyśmiewali z Biblii, będą głupcami, którym byle kłamca i manipulant przebrany za dziennikarza, wmówi co tylko zechce zwyczajnym powtarzaniem kłamstwa.

Dlaczego Ameryka to mądry kraj, a Polska głupi? Skąd właściwie Polacy mają czerpać mądrość? Cały komentarz: https://www.youtube.com/watch?v=aE2mbjZE7gs

Dlaczego Ameryka to mądry kraj, a Polska głupi? Skąd właściwie Polacy mają czerpać mądrość? Cały komentarz: https://www.youtube.com/watch?v=aE2mbjZE7gs

Opublikowany przez Paweł Chojecki Środa, 8 sierpnia 2018


 

Uzupełnienie 11.08.2018 r.

Pojawiają się pierwsze informacje, że sprawca masowego mordu we Fredericton w Kanadzie cierpiał na zaburzenia psychiczne. Czyżby podobna sytuacja jak w Toronto, o której pisałem we wpisie pt. Sprawca masowego mordu w Toronto to Faisal Hussain, czyli szkolony do zabijania islamista, a nie żaden wariat?

 


2018-08-11 22:17 (AFP/PAP) Kanada/ Zidentyfikowano sprawcę strzelaniny we Fredericton

Policja we Fredericton na wschodzie Kanady poinformowała w sobotę, że zidentyfikowała sprawcę piątkowej strzelaniny w tym mieście, w której śmierć poniosły cztery osoby. Napastnikiem był 48-letni mieszkaniec Fredericton; nie podano motywów jego działania.

Mężczyźnie, Matthew Vincentowi Raymondowi, postawiono zarzuty czterech zabójstw z premedytacją – poinformowała policja.

Napastnik, który został ranny, wciąż jest hospitalizowany. Pozostanie w areszcie do czasu rozprawy, którą wyznaczono na 27 sierpnia.

Policja ustaliła również tożsamość dwóch cywilnych ofiar strzelaniny, to 32-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna, mieszkańcy 56-tysięcznego Fredericton, stolicy prowincji Nowy Brunszwik.

W piątek policja podała, że w strzelaninie zginęło dwoje policjantów: 45-letni Lawrence Robert Costello i jego koleżanka 43-letnia Sara Mae Burns.

Do strzelaniny we Fredericton doszło w piątek na osiedlu mieszkaniowym około godziny 7 rano czasu miejscowego (12 czasu polskiego).

Przepisy dotyczące broni w Kanadzie są bardziej restrykcyjne od amerykańskich, ale w ostatnich latach wzrasta liczba przestępstw z użyciem broni. W ubiegłym miesiącu uzbrojony mężczyzna zabił w Toronto dwie osoby i ranił 13, a następnie popełnił samobójstwo. W tym roku w tym największym kanadyjskim mieście doszło do 241 strzelanin, w


Powtarzanie mantry o przepisach trwa….

 

 

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.